Stílusindikátor kihívás eredmény 2

 

 STÍLUS-INDIKÁTOR ELEMZÉS EREDMÉNYEK 

 

C.G.Jung pszichiáter felvetette, hogy az emberi viselkedés nem véletlenszerű, hanem kiszámítható, ennél fogva csoportokba sorolható. Később Katharina Briggs és lánya Isabel Briggs Myers saját kutatásaikat és Jungét, valamint azon megfigyelésüket, hogy a II. világháborúban sok embert a képességeinek nem megfelelő feladattal látták el, összevetve megalkották a Myers-Briggs-típusindikátort (MBTI). A céljuk az volt, hogy ez alkalmazható legyen az egyéni preferenciák megállapítására, majd ezután az emberek közötti különbségek építőbb módon való felhasználásának elősegítésére. A több, mint 60 éves modellre építette fel végül Jill Chivers, Imogen Lamport és Dr. Jane Kise ezt a 16 stílustípust.

INTJ
INTP
ISTJ
INFP
ISFP
ISTP
INFJ
ISFJ
ENFP
ENTP
ENTJ
ESTJ
ENFJ
ESFP
ESFJ
ESTP

INTJ – független „tudós” stíluskarakter – kifinomult, intelligens

Gyakran úgy tekintesz a ruhatáradra, mint egy következő megoldandó problémára. meg kell fejtened, hogyan és miért működnek a dolgok számodra ezen a területen. Kellemetlen látni magad a tükörben, ha nem érzed magad “egyben”. A stílus a kreatív önkifejezésről és az egyediről szól számodra, nem pedig a kitűnésről vagy figyelemfelkeltésről. INTJ-ként nem akarod ugyanazt viselni, amit mások; ehelyett elemzed, hogyan tudod felépíteni a stílusod, majd ahogy ennek kialakítása egyre fontosabbá válik, tudományos, elemző megközelítéssel alkalmazod a megfejtéseidet, a sikeres stíluskommunikácód megvalósításához.

Sok INTJ számára a stílus egy módja annak, hogy kifejezze intelligenciáját és egyedi személyiségét a világnak. Ez egy olyan eszköz, amely segít elérni életcéljaidat. Ha megtanulod az alkatodra és színeidre vonatkozó stílusszabályokat, magabiztosabbnak érezheted magad, és könnyebben láthatóvá válsz, ami introvertáltként kihívást jelenthet.

Ha azt érzed, hogy rendezett és hiteles a megjelenésed, amikor ismerkedsz vagy beszélgetsz valakivel, akkor nyugodtan tudsz a tartalomra figyelni. Mivel mindig úgy érzed, hogy nem tudsz beilleszkedni sehova, a stílusod felfedezése egy új mód lenne a kommunikációra, hogy ne érezd magad földönkívülinek.

Értékeled az intelligenciát és a tudást. Belső látásmódodnak és gyakorlatiasságodnak köszönhetően kiváló és profi stratéga vagy. Nagyszerű ötleteid vannak, melyeket meg is valósítasz. Magabiztos, motivált és ambiciózus vagy, a saját céljaid elérésben.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Kutass és olvass

Lehet, hogy egy ideje már érdekel a téma, talán már foglalkoztál is vele, a kutatómunka fontos lépés a számodra. Elképzelhető, hogy már próbáltad kitalálni a stílusod, próbáltad megérteni a szabályokat, esetleg jobbat kitalálni.  Az információgyűjtés az erősséged, abban szorulhatsz segítségre, hogy ezt személyre szabottan gyakorlatba ültesd, és dolgozz a stílusodon. Gyakran tudományos megközelítéssel alakítod megjelenésed, és intelligenciádat használod arra, hogy változtasd és fejleszd a külsőd.

 

2. Alakítsd az igényeidhez

Született stratéga vagy, olyan dolgokat is találsz, amit mások nem, akár szokatlan helyekről is. Az összegyűjtött információkat arra használod, hogy magadra szabd azokat.

Objektív és rugalmas vagy  – szuper kombó ahhoz, hogy a stílusszabályaidhoz összerakd az összetevőket, rendszereket, nézőpontokat, majd ezekből kialakíts egy innovatív megoldást.

 

3. Fejezd ki komplex személyiségedet

Fontosnak tartod azt, hogy a ruhákkal és kiegészítőkkel kifejezd komplex személyiséged, hangulattól és alkalomtól függően. Minden szakértői tudást értékelsz, mégis önállóan szeretnéd feltérképezni stílusutad.

 

4. Használj egy folyamatot

Hasznos lehet, ha egy folyamatot követsz. Első körben megérted a ruhadarabjaid és a teljes ruhatárad funkcióját és használhatóságát, majd stratégiai keresésbe kezdesz, információkat gyűjtesz. A vadászat és beszerzési szakasz következik, amikor elkezded keresni a kiszemelt darabokat, amit meg is vásárolsz. Amint megtalálod, minden esetben improvizációval teszed össze a legjobb megjelenést.

 

5. Technikák és módszerek megismerése

Kiváló képességed van arra, hogy átlásd a technikát egy rendszeren belül, amit alkalmazol a stílusodban is. Felesleges időt és energiát spórolsz, miközben ezeket a módszereket tökéletesíted, amitől egyre hatékonyabb számodra, legyen szó az öltözködésről, mosásról, ruhatárrendezésről vagy pakolásról.

 

6. Elméletből a gyakorlatba

A fordulópont akkor történik meg nálad, amikor már elég információt gyűjtöttél, és gyakorlatba kell ültetned, amit tudsz egy konkrét alkalomhoz pl. állásinterjú vagy családi esemény. A cél minden esetben az, hogy kifejezd intelligenciádat, és hiteles legyél az adott öltözékben.

 

7. Vásárolj egyedül

Gyakran kimerít a túl sok, mások társaságában töltött idő, így ajánlott egyedül vásárolnod. Tudod mit keresel, követed a logikádat, nincs szükséged arra, hogy szórakoztasson valaki közben, plusz a nyomásra sincs szükséged, hogy társalognod kell, miközben arra fókuszálnál, amiért mentél.

 

Összességében

Soha nem korlátoz az, hogy hogyan csinálták eddig mások – jól működő, kreatív megoldásfókuszban vagy, és mindig megkérdezed, hogy MIÉRT. Független, tudományos megközelítéssel vagy a stílusod felé, melyet magadra alakítasz.

INTP – összetett teoretikus stíluskarakter – kíváncsi, eszes

Feltűnően független nézőpontod van a stílusról. Előfordulhat, hogy először meg kell(ett) győznöd magad arról, hogy a stílusra való odafigyelésnek van értelme, mert elősegítheti, hogy mások elfogadják intellektuális elképzeléseidet. INTP-ként gyakran sok gondolkodás és érlelés után hozol döntést a stílusodat illetően, olyannyira, hogy külső segítségre lehet szükség annak ellenőrzésére, hogy a stílus/ruhadarab még mindig megfelelő-e az adott környezetbe, közösségbe, a céljaidhoz.

Sok INTP számára a stílus egy önkifejező eszköz. A divat szerinted csak egy trend, egy társadalmilag elfogadott megjelenés, de stílusosnak lenni egy érzés, egy módja annak, hogy kifejezd, aki vagy.

Egy keretrendszer segíthet téged abban, hogy eligazodj valamiben, ami eddig nehéznek tűnt. A cél az, hogy önmagadat fejezd ki vele, ugyanakkor érdemes feltenni azt a kérdést is, hogy a környezetednek ez a megjelenés, mit üzen. Jó dolog a felhőkben járó professzornak lenni, de ugyanolyan fontos a stíluskommunikációd, hogy kapcsolódni tudj és elérni céljaidat.

Gyakran olyan dolgokon gondolkodsz, amin mások kevésbé, és a saját gondolataidban és ötleteidben vagy elveszve. Nagyon jó vagy elemzésben, kategorizálásban, elméletek alkotásában, elképzelsz egy olyan jövőt, aminek nincs sok köze a valósághoz. A hozzáértés és a független gondolkodás a hajtóerőd, és gyakran szembeszállsz a hagyományos elméletekkel. Nem túlságosan foglalkozol a részletes tervezéssel, de ötleteidre és projektjeidre képes vagy maximálisan összpontosítani.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Ez egy hosszú utazás

A stílusoddal való munka hosszú, és erőfeszítést igényel részedről. Első körben, ha ez még nem történt meg, meg kell értened a külsőd hatásának értékét. Küzdelmes számodra ez, mert a tudás iránti vágyad stabilan a fejedben tart téged, és nem tartod fontosnak a külsőt.

 

2. A szakértelem megkérdőjelezhető

Erős mozgatórugód, hogy szakértőnek, hozzáértőnek tartsanak mások, és nehezen fogadod el, ha a külsőd miatt nem vesznek komolyan. A megfelelő stílusrendszerrel, be tudsz lépni a stílusod labirintusába, és részt vehetsz autentikus stílusutazásodon.

 

3. Szánj időt az információgyűjtésre az öltözködés terén is

Gyakran sok időt és energiát fektetsz az információgyűjtésbe, elemezgetésbe és osztályozásába, amit érdemes használni a stílus felfedezésének területén is. Szuper eszköz ahhoz, hogy egy saját megközelítést alakíts ki, amit önazonosnak érzel. Kerüld a sémákat.

Kutass és informálódj a saját fejed és szíved szerint, osztályozd a tudást és kérdezz szakemberektől, akik értékelik a beléjük vetett bizalmad.

 

4. Rendszer és visszajelzés

Ha találsz egy olyan módszert, ami tetszik neked, bízol benne és amire támaszkodhatsz, az segít magadtól is meghatározni, majd kifejezni stílusod, viszont nagy az esélye annak, hogy ezt magadhoz kell finomítanod, alakítanod, ami természetes.

Előfordul, hogy ha valaki olyan tesz megjegyzést a külsődre, akiben megbízol, az hasznodra válhat, felfigyelhetsz valamire, amire magadtól nem jöttél volna rá.

 

5. Független döntés

Mások véleménye nagyszerű információ, de te még mindig a vezetőülésben ülsz, és neked kell együtt élned a stílusoddal minden nap, úgyhogy fontos, hogy magadnak hozhasd meg a szabályaidat, mindezt nem sürgetve, vagy push-olva valaki által.

Azért fontos, hogy egyedül vásárolj, mert szükséged van időre az infó feldolgozásához, gondolkodáshoz – ha ezt a teret nem kapod meg, akkor frusztrálttá válsz.

 

6. Koncepciótól a megvalósítás felé

Annyira jól elvagy a fejedben, a végtelen lehetőségekkel és információval, melyeket osztályozol, elemzel, hogy előfordul, hogy az alkalmazásuk elmarad. Az a gyakorlati lépés hiányzik, amitől igazán változni fog a megjelenésed. Fontos, hogy abbahagyd egy ponton az információgyűjtést és elemzést, és bízz abban, hogy ezek a gyakorlatban is működni fognak számodra.

 

7. A stílusutazás egy örök folyamat

Akkor történik meg nálad a fordulópont, ha megjegyzést kapsz egy általad tisztelt személytől, hogy a stílusod fejleszthető. Ha időt és energiát fektetsz bele, az segít abban, hogy leküzdj akadályokat, sokféle szempontból könnyedebbé teszi az életedet.

Konkrét információkra van szükséged, a megfelelő időben, hogy fontossá váljon számodra ez a terület.

 

Összegezve

Egy stílusos INTP akkor ragyog, ha absztrakt és kreatív gondolkodásmódja kifejeződik, és megnő az önbizalma a megjelenésével kapcsolatban. Komplex és megalapozott teoretikán alapul a stílusod, amikor a legjobb formádban van.

ISTJ – illendő rendszerező stíluskarakter – megfelelni vágyó, megbízható, kimért

ISTJ-ként struktúrát és világosan meghatározott, megbízható szabályokat keresel stílusod megközelítésében. Szerény és következetes megközelítésed gyakran visszafogott, és mindig praktikus, mindig helyénvaló. Nem kényelmes neked a feltűnés, úgy hiszed, a jól ápoltság okán el tudod kerülni a rosszalló figyelmet. A csendes hatékonyság és a rutin igényének kombinálásával, gardróbod megbízható, és egy bizonyos őszinteséget tükröz, amely a személyes integritás érzeted középpontjában áll.

Szabálytisztelő, kötelességtudó, illendő, nem merész, de határozott öltözködés. Hangulatodhoz öltözködsz, és a legjobb önmagadat szereted mutatni másoknak. Figyelsz a külsődre, ami gyakran visszafogott, de határozott. 

“kontrollált, ellenőrizve van” (Anikó – virtuáis asszisztens)

Amikor ruhát választasz, figyelsz arra, hogy praktikus legyen, többször viseld, illeszkedjen a ruhatárad többi darabjával, jól érezd magad benne, a bőrödnek is jó érzés legyen, megfelelő lesz-e azokhoz is, akikkel találkozol. Nem érzed önazonosnak, olyat viselni, ami nem te vagy. A stílusodnak hűnek kell lennie a személyiségedhez. Ha nem tetszik, rossz benyomást kelt, nem önazonos, akkor nem veszed fel. 

Megfigyelő és visszafogott vagy, elsődleges igényed a fenntarthatóság, a béke és biztonság érzete. Teljesíted a feladatod, hűséges és megbízható vagy, nagy a kötelességtudatod. Fontosak számodra a szabályok, a tradíciók, és jelentős energiát fektetsz ezek betartására, valamint a feladatok és kötelezettségek teljesítésére. Erősen támaszkodsz a megszerzett tudásodra, sémákra, szabályokra, nagyszerű tervező vagy, tehetséges és szervezett.

“nem akarok feltűnő lenni, sokkal inkább szeretnék valamilyen szinten beleolvadni, nem sablonosan, de nem túl feltűnően. Nem aki ordít ki a tömegből, hanem valaki akin picit megakad az ember szeme. Egyedi, de nem kiugró.” (Dóri – rendezvényszervező)

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. A stílus elengedhetetlen eszköz ahhoz, hogy a legjobbat nyújtsd magadból

Stílusutad lassan indul és idővel fejlődhet. Függően attól, hogy milyen területen dolgozol, időt, energiát és pénzt fektetsz a stílusod felfedezésébe és alkalmazásába, ha az segít az előrejutásban, és ha általa szakértőnek néznek mások. De az is lehet, hogy egyáltalán nem fontos számodra az öltözködés, ameddig nem késztet rá valamilyen katalizátor, hogy jobban odafigyelj rá. Abban tud segíteni, hogy magabiztosan legyél a legjobb önmagad.

“tök tudatosan kezdtem el blézert és ingeket használni, mert nem vettek komolyan a munkahelyemen.” (Dóri – rendezvényszervező)

 

2. Találd meg a szépséget a rendezett struktúrában

Olyan környezetben boldogulsz, mely személyreszabott rendezett struktúrára épül. Szimmentrikusan és egyszerűen rendezed be a ruhatárad, szereted a kapszularuhatárat, vagy a színelmélet szerint összetett gardróbot, ahol minden összhangban van a többivel. 

Struktúrára és rendre van szükséged – ahogy az életed más területein is. 

 

3. Hatékonyság és tökéletesség

Ha meggyőződtél arról, hogy érdemes befektetni a megjelenésbe, akkor aprólékos odafigyeléssel teszed. A precizitás fontos számodra, perfekcionizmusra hajlamos vagy, miközben arra törekszel, hogy mindent a lehető legjobban csinálj. 

 

4. Belső egyensúly

A derű és nyugodtság fontos a számodra, ami az öltözködésben is jelen van. Bármi, ami túl figyelemfelkeltő, feltűnő és merész valószínűleg felborítja a belső egyensúlyodat, ezért olyan ruhákat szerezz be, melyek megnyugtatják a lelked, megfelelnek a körülményeknek és praktikusak. 

 

5. Hétköznapi, illendő, egy csipetnyi eleganciával

Nagyon valószínű, hogy hétköznapi öltözékben érzed magad a legkényelmesebben, mivel a praktikum nagyon fontos a rendérzékedhez, és a komforthoz, és ahhoz, hogy elfelejtsd, hogy éppen mi van rajtad, azzal a tudattal, hogy minden rendben van a külsődön. Az anyagnak jól kell viselkednie a bőrödön, a szabásnak tökéletesnek kell lennie. 

Elképzelhető, hogy az öltözködésnek minden esetben az alkalomnak, helyzetnek megfelelőnek, illőnek kell lennie. Otthon nincs feltétlenül a fókuszodban, hogy jól nézzél ki, de kényelmesnek kell lennie.

 

6. Találd meg a stílusszabályaid és kövesd azokat

Ha megtalálod a stílusszabályaidat, be is tartod azokat, a (hagyományokat) szabályokat és irányelveket, amikben hiszel. Nem kényelmes számodra áthágni ezeket, meg kell felelned a saját szabályaidnak – viszont ezeken a szabályokon belül nagyon jól tudsz mozgolódni.

Stabil és magabiztos alapot ad a struktúra és a szabályrendszer feltérképezése. 

 

7. Ne ragadj bele egy rutinba

Kiszámíthatóvá és unalmassá válhatsz, ha beleragadsz egy megszokott rutinba, ha nincs elég ismereted magadról és a stílusodról. Itt jön az az érzés ismét, hogy ez nem te vagy, nem tükrözi hitelesen azt, aki vagy. 

Minőségi stílustanácsadással elérheted belső stílusmúzsádat. 

 

Összefoglalva

Akkor tudsz ragyogni, ha mindig alkalomhoz illően, funkcionálisan vagy öltözve, minden rajtad jól összerakott, szervezett – ha bízol magadban, stabil alapjaid vannak, akkor biztos lehetsz benne, hogy stílusod gyönyörűen kifejeződik a megjelenéseden. 

INFP – eklektikus eredeti stíluskarakter – elvek embere, felvilágosult

Arra törekszel, hogy gardróbod tükrözze alapvető belső értékeidet. Például, ha az egyszerűség vagy a környezettudatosság híve vagy, akkor elképzelhető, hogy turiból vásárolsz, és figyelsz arra is, hogy a ruhák természetes alapanyagokból legyenek. Lehet, hogy kerülöd a fast fashion-t és a tömeggyártást. Ha fontos számodra a szépség, mint esztétikai érték, akkor lehet, hogy művészeti megközelítésből alakítod ki stílusod. Elképzelhető az is, hogy pl. értékeid közé tartozik az alázat, így gyakran úgy öltözködsz, hogy ne hívd fel magadra a figyelmet. A figyelemfelkeltés nem része a te személyiségednek, sokkal inkább hű szeretnél lenni önmagadhoz.

Számodra a stílus egy nyilatkozat arról, hogy ki vagy te a világban. A stílus számodra egy folyamat, autenticitás és komfort. Tudod, hogy amikor egy ruhát viselsz, azt szereted: azok a ruhák, melyek megérintenek, vonzanak, kicsit mások, néha érdekesek. 

Nem számít, hogy mit gondolnak rólad mások, még akkor sem, ha nevetségesnek tartanak. Különböző színeket kombinálsz magadon, úgy állítod össze a szetteket, ahogy neked tetszik. Soha nem érdekel, hogy mit szokás, nem foglalkozol a konvenciókkal, még munkahelyi környezetben sem. Úgy öltözöl, ahogy érzed, mert így tudod a legjobbat kihozni magadból. 

Talán az összes típus közül a legegyedibb vagy, belső értékeid miatt. Mivel ezek az értékek sokfélék lehetnek, ezért INFP-k között is lehetnek nagy eltérések. Idealistaként gyakran katalizátora vagy a világban történő változásoknak, és azzal foglalkozol, hogy javítsd az emberek megtapasztalásait, érzéseit magad körül. Alkalmazkodó, rugalmas, figyelmes, elvi alapon működsz, és gyakran kutatod a jelentését a dolgoknak és az igazságot. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Kapcsolódj a művésszel magadban

Az INFP-k gyakran korán kezdenek el a stílusukkal foglalkozni, elég az hozzá, hogy inspirálja valami szokatlan, művészi vagy kreatív. Lehet, hogy azonnal nem is veszi észre, de elkezd benne dolgozni, és elkezd vágyni rá, hogy felfedezze. 

 

2. Értékvezéreltség

Erősen értékvezérelt típus vagy, a stílus az önkifejezés egy formája számodra, és kicsit számít az is, hogy milyen benyomást keltesz másokban. Ha a kreatív iparban dolgozol vagy olyan helyen, ahol nincsenek elvárások, az egészen szokatlan megjelenés nem akadály számodra, stílusod szórakozott lehet bizonyos környezetben.

“ Nem befolyásol, hogy ők mit gondolnak rólam, de szeretnék hatással lenni rájuk, hogy esetleg inspiráljam vagy motiváljam” (Laura – grafomentor)

Ha megérted, hogyan működik a stílus, sőt, ha megérted, hogy számodra, hogyan működik a stílus, autentikus maradhatsz és kifejezheted magad egyediségét, miközben megfelelsz valamilyen vállalati közegnek, megtalálhatod a kulcsot a stílusajtók kinyitásának, és ez segíthet neked, hogy komolyabb pozíciót elérj a választott területen. 

“amikor irodában dolgoztam, vittem be olyan megjelenést, ami nem volt hétköznapi de mindenki szerette. És a főni sem szólt, hogy miért húzok ilyen ruhát. Kiemelkedtem a megjelenésemmel.” (Laura – grafomentor)

 

3. Értékeled azt, ami más

Előfordulhat, hogy látod az értéket abban, amit mások hibásnak, hordhatatlannak vagy akár furcsának tartanak, rendkívüli képességed van arra, hogy ezeket a darabokat felhasználd egy eredeti megjelenésben, ami valahogy mégis jól működik. Takarékosan vásárolsz, kincsekre lelsz, melyek egy olyan egyedi minőséget fejeznek ki, amit nem lehet megismételni.

 

4. Nem érdekel a divat

Lehet, hogy szándékosan kerülöd a divat világát, lehet, hogy nem tartod okénak a tömeggyártást, sőt kifogásolod a fast fashion-t. Nagyon kényelmetlenül tudod érezni magad egy nem hozzád illő ruhában, a lelked mélyén tudod, hogy mi áll jól neked: összerakod a szettet, a megfelelő kiegészítővel, és meg is vagy.

 

5. Egyensúlyozás a szépség és a funkcionalitás között

Idealista elképzelésed van arról, hogyan lehetnél szerethető, és bárhogyan öltözöl is fel ehhez, sokszor hiányoznak belőle a praktikai szempontok. Ha figyelsz arra, hogy használható és funkcionális legyen az öltözék, rájössz arra, hogy még a legeredetibb és eklektikusabb szettnek is legalább kicsit kényelmesnek is kell lennie. 

 

6. Stílus választásaidat kezeld fenntartásokkal

Látszólag ellentmondásos lehetsz a stílushoz való hozzáállásodat illetően – sok energiát fektetsz a hiteles megjelenésbe, ami valami fontosat árul el rólad, és előfordul, hogy pont ezért veszted el az önazonosságot. Kevéssé figyelsz a “földi” részletekre, és ez az öltözködésre is igaz, ami azt jelenti, hogy nem költesz mosodára vagy vegytisztításra. 

 

7. Tedd a stílust a megfelelő helyre

A fordulópont nálad az, amikor felismered, hogy a ruhatárad túl sok időt (és akár helyet) foglal el, vagy annak a felismerése, hogy a minimalizmus fontossága megakadályozza, hogy az emberek lássák az általad képviselt egyéb értékeket. 

Nagy segítségedre lehetnek a témában hiteles barátok, vagy egy kiszemelt stílustanácsadó, aki segít eligazodni ebben a labirintusban, hogy hű lehess a stílusodhoz és önmagadhoz – és, hogy a lehető leghitelesebben kommunikáld stílusod. 

 

Összességében

Magasak az elvárásaid, és a számodra fontos kérdésekben hajlasz a perfekcionizmus felé. Az idealizmus vagy az álmodozásra való hajlam abban segít, hogy kifejezd csodás és egyedi személyiséged a világ felé, önazonosan. Eklektikus, gyakran művészi, rendkívül kifejező a stílusod, ha tudatos. 

ISFP – hóbortos művész stíluskarakter – szeszélyes, szabadlelkű, eredeti

Úgy öltözködsz, hogy ne vond magadra feleslegesen a figyelmet, mégis kifejezd egyediséged. Egyes ISFP-k jobban kitűnnek akár aszimmetrikus sziluettekkel, szokatlan ékszerrel vagy váratlan színkombináció választásával – de ezt azért teszik, hogy szórakoztassák magukat, és kifejezzék művészi mivoltukat, nem pedig a figyelem felkeltésére. Nem szeretsz konfrontálódni, nem szereted a feszültséget, így amikor öltözködsz az is szempont, hogy a ruhád alkalomhoz illő legyen, és passzoljon ahhoz is, akivel találkozni fogsz. Erős stílusérzékkel rendelkezel, amely szerény módon fejeződik ki.

Számodra a stílus egy korlát, és te nem akarod, hogy korlátozzanak – nem csak az öltözködés területen, de az egész életedben. Esélyes, hogy a stílusod eklektikus, ez attól függ, mit érzel aznap, mik a terveid. A ruhatáradban változatosságra vágysz, hogy azt viselhesd, amihez éppen kedved van.

Számodra a sokoldalúság nagyon fontos – ha tudatos vagy az öltözködésre, akkor játszanod kell a stílussal, több síkon. Egy ruhát nem csak egy öltözékhez vásárolsz, hanem több összeállításban is szereted felhasználni. Észreveszel olyan darabokat, melyeket más nem, egyedi dolgokat, amelyek jól néznek ki együtt. Fontos számodra a rugalmasság, és hogy önmagad lehess, bárhol vagy. Lehet, hogy érdekel mit gondolnak rólad mások, de ez főleg életkor vagy személyiségfüggő. Számodra a stílus kialakításához hozzátartozik az is, hogy megérted, nem vagy olyan, mint mindenki más, így nem is kell annak látszani. 

Eredendően összhangban vagy a környezeteddel – a környezetedben lévő emberekkel és dolgokkal. A jelenben élsz, és vonzódsz mindenhez, ami szép és esztétikus, beleértve a természetet és az állatvilágot is. Gyakorlatiasként és cselekvés-orientáltként azokban a helyzetekben vagy a legjobb, ahol kreatívan lehetsz független. Visszafogott, nehezen megismerhető, ugyanakkor mélyen gondoskodó vagy, és gyakran szeretsz másoknak segíteni, akár a munkahelyen, akár azon kívül.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Művészi hajlam, bár talán nem a megszokott módon

Lehet, hogy korán elkezdtél a stílusoddal foglalkozni, talán idősebb női rokonok hatására. Szereted a stílust és a szépséget, különböző területeken – öltözködés, művészet, színek, lakberendezés és egyebek, ahol a művészi és esztétikai szépséggel foglalkozhatsz, a gyakran igen fejlett érzékeddel.

 

2. Keress egy egyedi stílust

Saját magadnak szeretnéd kitalálni a stílusod, a hangulatodhoz, a rezgéseidhez. Ha igénybe veszel egy stílustanácsadót, ugyanúgy megmarad az egyediséged, különc megjelenésed, ami egyúttal a helyes üzenetet fogja közvetíteni a környezetednek.

 

3. Legyél természetes

Alkalmazkodsz a környezetedhez, szereted a természetet, és sokféleképpen értelmezed a szépséget. Ezeket a szempontokat lehet, hogy beleviszed az öltözködésbe is, ami lazaságot és kreativitást kölcsönöz a megjelenésednek. Általában erre a kettőre vágysz.

Természetessé tenni egy öltözéket sokféleképpen lehet, pl. a természet ihlette színek használatával, a természetes alapanyagok, textúrák viselésével, vagy a természetes anyagból készült kiegészítőkkel, akár motívumokkal, mint levelek, virágok, állatok, forma vagy minta formájában, ha ez hív téged.

 

4. A változatosság az élet fűszere

Ügyesen reagálsz a változásokra, és gyakran te indítod el azt. Tudod ezt magadról, és fel is készülsz rá, hogy az új és izgalmas mindig része legyen a stílusodnak. Az életszakaszodtól, helyzetedtől, a büdzsédtől függően kisérletezhetsz a stílusok között.

 

5. Egyediség és rugalmasság egyensúlyban

Az egyediség és a rugalmasság a kulcsszó nálad a mindennapi öltözködésben. Gyakran egy ruhadarab köré alakítod ki a szetted, vagy egy téma köré, amit aznap, vagy egész héten alkalmazol.

Általában olyan ruhákban vagy a legboldogabb, amit nem látsz a szomszédon, sőt egyenesen keresed a megismételhetetlen darabokat, és nem azért, mint egy extrovertált esetében, hogy felfigyeljenek rád, hanem saját szórakoztatásra és élvezetből.

 

6. Kreatív önkifejezés kiegyensúlyozva gyakorlatiassággal

Akkor tudsz szintet ugrani a megjelenésedet illetően, ha egyensúlyba hozod az esztétikai igényt, és a kreatív önkifejezést, más gyakorlati nézpontokkal, mint pl. mi az amit elvárnak a munkahelyen.

Tudd azt, hogy a gyakorlatias szemléletmód nem akadályoz meg abban, hogy egyedi legyél, csupán egyensúlyt és harmóniát teremt, ami mindig izgalmas. 

 

7. Kísérletezz és kockáztass

Olyannyira spontán vagy, hogy időnként kiszámíthatatlannak éreznek. Szeretsz hallgatni a megérzéseidre, és amikor ezt az öltözködésedben csinálod, az eredmény lehet hóbortos, szeszélyes, fura, kísérleti, ami szórakoztat téged.

Az unalmas megjelenést az is tudja ellensúlyozni, ha a szabásukban játékosak a ruháid. Mixelhetsz mintákat és printeket, vásárolj a slow fashion boltokból, kombináld a régi és az újat, alakítsd át, vagy egyszerűen kövesd a trendeket.

 

Összességében

Természetes érzékedet használod a szép, a művészi dolgok kiválasztására, és ezt kombináld a gyakorlatias, játékos és kísérletező képességeddel, hogy egy autentikus stílusélményt alkoss magadnak. Szeszélyes, művészi a megjelenésed, amikor rendben vagy. 

ISTP – individualista szabad-szellemű stíluskarakter – rugalmas, nyugodt

Simán lenullázod a ruhatáradat, hogy felépíts egy újat, finomhangolva a napi rutinodnak, életterületeidnek megfelelően. Figyelemreméltó képességgel rendelkezel, hogy elkerüld a dolgok túlbonyolítását, és világos, gondosan megválasztott kritériumok alapján leszűkíted a rendelkezésre álló ruháid mennyiségét, hogy egy számodra megfelelő stílusos gardróbot állíts össze. Soha nem vesztegeted az időt, az energiát, ha a logikus előrelátás alkalmazható. ISTP-ként gondoskodsz arról, hogy gardróbod az életstílusodat szolgálja, de csak miután meggyőződtél arról, hogy van értelme.

A stílus lehet fontos számodra, benne van az érdeklődési köreidben. Felismered az öltözködés fontosságát – fontos számodra a jó megjelenés. De az is lehet, hogy nem különösebben élvez nálad prioritást. 

Nem akarsz unalmasnak tűnni, így fontos lenne, ha eddig még nem történt meg – tanulni a stílusodról, az alapokról, miért fontos, mi van a hátterében, milyen eredményei lehetnek, ha önazonosan öltözködsz és van egy személyes imázsod. Ha teljesen kezdő vagy a témával kapcsolatban akkor valószínű, hogy a boltban olyan alap kérdésekre nem tudod a választ, mit hova érdemes viselni, mi-mivel passzol, miért ennyi az ára.

Kiváló vagy a logikai elemzésben, és a logikád gyakorlati problémákban való alkalmazásában. Jól érvelsz, tudsz alkalmazkodni, és részletorientált vagy, mely készségek segítenek a gyakorlatban. Individualista vagy, aki a saját döntéseit az elfogulatlan tények alapján hozod meg. Gyakran pörögsz, élvezed, ha valami történik, szereted a kalandot. Általában laza vagy, nem tervezel túlságosan előre, és kerülöd a korlátozó helyzeteket. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Használd a logikád

Az ISTP-k kiemelkednek az elemzésben és a logikus gondolkodásban, és elemükben vannak, amikor azt gyakorlatban is tudják alkalmazni, problémák megoldására. Az ISTP-k ezt az érvelési képességet eszközként használhatják személyes stílusuk azonosítására és kialakítására.

Menj végig ezen a gondolatmeneten: milyen az életed, a környezeted, hol töltöd az idődet, és milyen megjelenéssel tudod kihozni magadból a legtöbbet? Használd válaszaidat a személyes stílusod azonosítására és kialakítására.

 

2. Számít, hogyan érzékelnek mások

Számodra akkor kezd fontossá válni az öltözködés, amikor felismered, hogy mennyire fontos ez ahhoz, hogy megmutasd magad, amit befolyásol az, ahogyan mások érzékelnek téged és a sikereidet. Nehéz lehet, mert te inkább az eszedre, intelligenciádra támaszkodsz, nem a külsőre.

Amint fontossá válik számodra a külső, használod az információkat, amiket olvastál, tanultál, hogy a stílusod fejlődjön, aztán ismét másra figyelsz. 

 

3. Kényelem, egy kis újdonsággal

Akkor érezheted magad a legjobban, ha a ruhád jól passzol az alkatodhoz, fizikailag jól érzed magad benne. Nem tudod elviselni a szúrós vagy kényelmetlen a ruha.

A fizikai kényelem mellett, gyakran vágysz a lelkedhez passzoló darabokra is, valami újdonságra, amit nem biztos, hogy a nagy bevásárlóközpontban találsz meg, inkább butikban, vagy a piacon. 

 

4. Ismerd meg a szabályokat

Nem foglalkozol túlzottan a szabályokkal és elvárásokkal, a saját megoldásodat keresed – időre van szükséged, hogy ezeket a döntéseket meghozd, ami gyakran azt jelenti, hogy megkérdőjelezed a stílusszabályokat, átalakítod, vagy megszeged azokat.

Stílusodnak tökéletesen tükröznie kell téged, még akkor is, ha a szabályok, vagy tanácsadók azt mondják neked, hogy ez nem a “helyes út” ehhez. Ha teljesen a más elméletén vagy ötletén alapuló szabályait követed, akkor mindig lesz egy hiányérzeted. 

 

5. A legjobb, ha az üzletben vásárolsz

Fontos neked, hogy megérintsd, lásd, érezhesd, felpróbáld és kipróbáld a ruhát, mielőtt mellette döntesz. A jó érzékeddel a részletekre, és a testtudatoddal, nagyjából be tudod lőni, hogy melyik szabás áll jól általában, és ezt inkább a fizikai boltban, semmint online tudod megtenni.

 

6. Fogadd el a változást

Szeretsz pörögni, szereted a kalandos elfoglaltságokat. Arra bátorítalak, hogy vállald fel ezt a félelmet nem ismerő hozzáállást, és használd a stílusod felfedezésére – olyat, ami csak a tiéd és önazonos.

Könnyen unalmassá válhat a megjelenésed, szóval aktívan kell tenned azért, hogy ez ne forduljon elő. Változtass meg dolgokat, párosíts látszólag össze nem illő ruhákat egymással, vegyél fel játékos kiegészítőket, mixeld a drágát az olcsóval, inspirálódj mindegyik stílusból.

 

7. Az unalmastól az önazonosig

Előfordul, hogy azzal szembesülsz, vagy szembesültél már, hogy nincs stílusod, vagy nem definiálható a megjelenésed, és ez teljesen eluralkodik rajtad. 

Ez a szituáció gyorsan orvosolható azzal, hogy a témában hiteles barátoktól, vagy egy stílustanácsadótól kérsz segítséget, aki időt szán arra, hogy elinditson ezen a folyamaton, konkrét stratégiákat adva neked, amit aztán igényed szerint alakíthatsz.

A stílusnak nem kell egy doboznak lennie, amibe bezárnak, sokkal inkább felszabadíthat. 

 

Összességében

Akkor leszel igazán önazonos, ha megtalálod azt a stílusszemléletet, amely lehetővé teszi a spontaneitást, hagy szabadnak lenni, és használod gyakorlatiasságodat ahhoz, hogy ragyogj.

INFJ – titokzatos rejtélyes stíluskarakter- titokzatos, idealista, fantáziadús

Lelki szemeiddel előre el tudod képzelni a tökéletes szettet egy alkalomra. Egyszerűen csak tudod, hogy egy ruha vagy bizonyos kiegészítők hogyan tudják majd támogatni egymást egy szetten belül. Vásárláskor, ha nem találod meg a számodra legtökéletesebb ruhát, amiben önmagad legstílusosabb verziója lehetsz, akkor inkább felveszel egyet a ruhatáradból, mintsem megelégednél valamivel a boltban, ami kevesebb, mint az ideális.

Bár a divat nem feltétlenül áll a prioritásaid élén, általában megérted, hogy a helyes öltözködés csak eszköz az elképzeléseidhez.

Számodra a stílus az, ahogyan prezentálod magad, amikor interakcióba lépsz a külvilággal. Nem szeretnéd felhívni magadra a figyelmet, negatív értelemben. Az ideális stílus azt jelenti számodra, hogy öltözéked a megfelelő benyomást kelti abban a pillanatban. Mások, legyenek azok családtagok, barátok, ügyfelek és kollégák, eredetinek látnak, és ötletesnek.

Lehet, hogy szereted nézni a magazinokat, a Pinterestet, a kirakatokat, és inspirálódsz, megfigyeled, mi-hogy működik. Ezeknek azonban passzolniuk kell a magad számára kialakított vizuális énképhez. Nem követed a trendeket, és nem veszel fel semmit, csak azért, mert divatos. Az egységesség érzését kell keltse benned a ruhatárad. A minőség a mennyiség felett áll nálad…”pont elég” ruhád van. 

Ötletember vagy. Gazdag belső világod van, mély és titokzatos, és vágysz az egyedüllétre. Gyakran nehéz megismerni, lehet kevés közeli barátod van, de lehet nagy ismerősi köröd is. Rendszerekben és összefüggésekben gondolkodsz, bízol a megérzéseidben. Titokzatos és tehetséges vagy, tapintatosan kerülöd azokat az embereket és helyzeteket, melyeket méltatlannak, érdemtelennek tekintesz, és figyelemre méltó tehetségedet olyan projekteknek és embereknek szenteled, amiben és akikben hiszel. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

 

1. A stílus nem csupán fekete és fehér

Számodra a stílusod megtalálása általában egy állandó folyamat, ami akkor kezd érdekelni, amikor nyilvánvalóvá válik, hogy annak kialakítása segít abban, hogy az ötleteidet érvényesítsd. Mélyen kreatív vagy, de gyakran küzdesz azok kifejezésével, átadásával, úgy gondolod a stílusod lényegének megértése, majd a kifejezésnek a helyes kialakítása kulcsfontosságú, amely olyan ajtókat nyit meg, amelyek korábban zárva voltak előtted. 

 

2. Az egyediség és a stílusrendszerek egyensúlya

Az egyediségre való törekvés különböztethet meg téged másoktól, és ha ezt a megjelenésedre fordítod le, akkor ez lehet akadály és segítség is egyben. Ha megtanulod, hogyan működik a stílus, és hogy konkrétabban nálad, hogyan működik, akkor ezt az egyediséget autentikusan és eredményesen is kifejezheted. Bármilyen rendszer vagy szabály nélkül, amely kordában és biztonságban tart téged, az ötlözködésed meglehetősen szokatlan vagy kiszámíthatatlan területre kanyarodhat, mely nem biztos, hogy megfelel egy komoly pozícióhoz a választott munkaterületen, vagy máshol.

 

3. Keresd meg mentoraidat

Egyes INFJ-k arról számolnak be, hogy sok helyről gyűjtenek inspirációt az öltözködéshez, mégis a legmegbízhatóbb segítségük a stílusos barátaik, vagy egy profi stílustanácsadó, akikkel erős a kapcsolatuk. 

 

4. Határozd meg személyes stílusszabályaidat

Elképzelhető, hogy néha félreérted a gyakorlati valóságot, mert annyira elmerülsz abban, ami a belső világodban (egy gazdag és mindenre kiterjedő térben) történik. Ez akadályozhatja kicsit a saját stílusszabályaid kialakítását, ezért fontos, hogy kapj egy jól használható stílusrendszert, és azonosítsd a konkrét és személyedre szabott szabályokat, melyekben szuperül tudsz működni. 

Ezeknek a szabályoknak az alakítása egy állandó folyamatnak tekinthető, hiszen a mindennapi öltözködésbeli megfigyeléseid alakítják azokat, mi az, ami működik és szereted is, és mi az, ami nem. Ezeket a szabályokat tehát neked kell kiválasztanod, elég pontosnak kell lenniük, és próba-hibán alapulnak, és érdemes kivétel nélkül alkalmazni őket. 

Az ösztönöz téged az önazonos öltözködésben, hogy kellő időt és energiát fordíts rá, hogyha jó úton haladsz, – hogy aztán idődet és tehetségedet más dolgokra fordítsd. 

 

5. Elképzeléseid megvalósítása

Az motivál téged, hogy elkezdj foglalkozni a külsőddel, ha elképzeléseid süket fülekre találnak, és rájössz arra, hogy ez a külsőd miatt van – vagy nem elég szakmai, vagy túl következetlen ahhoz, hogy olyan komolyan vegyenek, ahogy azt kellene vagy szeretnéd. 

A megfelelő szakmai támogatással, információkkal, eszközökkel és szabályokkal szabadon odafigyelhetsz arra, ami igazán fontos számodra – a projektjeidre, ötleteidre, elképzeliseidre, a választott szakterületeden. 

 

6. Ismerd fel, milyen messzire jutottál

Nem számít, hol tartasz a stílusutadon, te az a típus vagy, aki mindig a jobbra törekszik, és ha nehézségekbe ütközöl, nem jut eszedbe az, hogy mennyit elértél már, és mennyi mindent tudsz már.

Azért, hogy a stresszt csökkentsd magadban, és jobb kedved legyen, arra biztatlak, hogy lépj hátra, és vedd tudomásul, hogy milyen messzire jutottál már eddig is, ünnepeld magad, bármennyire “nem tökéletes” éppen, akit látsz a tükörben. 

 

7. Bízz belső stílusmúzsádban

Gyakran vannak megérzéseid az öltözködést illetően, és nem is feltétlenül tudod megmagyarázni, hogy honnan, egyszerűen csak tudod. Belső sugallatod, stílusmúzsád mindig a te oldaladon áll.

Enélkül a sugallat nélkül nem tudod, hogy az öltözéked, megjelenésed rendben van-e vagy sem, működik-e. A témában hiteles barátok, a szakemberek időben történő közreműködésével megtalálod és fenn tudod tartani önazonos, kifinomult stílusodat.

 

Összességében

A stílusos INFJ kifinomult kreativitását és megbízható intuícióját használja fel, hogy titokzatos, de mégis hatásos módon ötlözködjön. Kifinomult és rejtélyes a stílusuk, ha önazonos a megjelenésük.

ISFJ – harmonikus és barátságos stíluskarakter – megfontolt, kedves

Rendkívül figyelmes, precíz és részletorientált vagy, és ezeket az erősségeket jól koordinálod a ruháid összeválogatásában. Elképzelhető, hogy hagyományos módon közelíted meg a stílust, klasszikus darabokat viselhetsz inkább, de előfordul, hogy barátokhoz, rokonokhoz vagy példaképekhez hasonló megjelenést alakítasz ki magadnak. Ez gyakran szinte öntudatlan módja az időmegtakarításnak, és a megfelelésnek. Kifinomult érzéked van a részletekhez, fontos neked, hogy ismerd a hozzád illő színeket, a testalkatod sajátosságait, hogy ezen tudás alapján válaszd ki a megfelelő sziluetteket, ruhadarabokat.

Számodra a stílus az, amivel meghatározod magad a körülötted lévő emberek számára. Egy vizuális kommunikációs eszköz, azok felé, akik nem ismernek téged, és egy önkifejezési forma azok felé, akik ismernek. 

Nem akarsz a figyelem középpontjába lenni azért, amit viselsz. Nagyon fontos neked, hogy alkalomhoz illően öltözz fel. Azt akarod érezni, hogy jól nézel ki, hogy rendben van az öltözéked, nem tűnsz ki és nem figyelnek fel rád negatív okokból (könnyen zavarba jössz).

Praktikus, realisztikus, megbízható és barátságos vagy. A legjobbat látod az emberekben, tisztában vagy mások érzéseivel, és érzékeny vagy. Élénken emlékszel részletekre, alkalmazod azokat a szabályokat, eljárásokat és hagyományokat, melyekben hiszel. Gyakran nagyon szociális vagy, érdekes módon meglehetősen nehéz téged igazán kiismerni, gyakran jobban érdekel mit mond más, mint hogy magadról beszélj. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Inspirálódj másoktól – de határozd meg a saját stílusod

Elképzelhető, hogy elkezdted figyelni a stílusos barátokat, rokonokat, divatmagazinokat, a tv szereplőit, az utca emberét, akiket te jól öltözöttnek tartottál.

Fontos, hogy ne felejtsd el, hogy hasznos infó, amiket látsz másokon, de mindent magadra kell szabnod, hogy önazonos lehess – és nem csak azért, mert azok, akiket figyelsz már túl vannak a stílusuk meghatározásán.

Tudod, hogy mennyire fontos céljaidat, vágyaidat, szükségleteidet beépíteni a megjelenésedbe. Szuperül fog működni, ha olyan színeket, fazonokat, stílusokat építesz be a ruhatáradba, melyek téged tesznek maximálisan boldoggá, ahelyett, hogy arra figyelsz, hogyan öltöznek mások. 

 

2. Használd érzékenységedet a stílusod felépítésére

Érzékeny lélek vagy, és gyakran szinte minden helyzetben tisztában vagy saját érzéseiddel, még akkor is, ha ezeket nem mutatod ki. Használhatod ezt a stílusod egy eszközének – ne feledd, mindig kapcsolódj önmagaddal, mielőtt bármilyen ruhát megveszel, és ezt az érzékenységet még a legkisebb döntéseknél is használhatod, mint pl. a mindennapi öltözködés. 

 

3. Ha érdekel a stílus

Ha elkezd érdekelni a stílus világa, akkor figyeled a trendeket, a kínálatot a boltban, online, vagy rendszeresen részt veszel divateseményeken.

Mivel nem szeretnél kitűnni, sőt inkább beolvadnál, minden infót szívsz magadba aztán adaptálod saját magadra, így egy visszafogott, nem feltűnő stílust alakítasz ki magadnak, ami mindig alkalomhoz illő. 

 

4. Inkább túl öltözöl, mint alulöltözöl

Általában inkább túlöltözöl, minden reggel élvezed a ruháidat és az öltözködést. Jól akarod érezni magad a ruháidban – kényelmesen és stílusosan egyszerre.

Élvezed, ha másoknak tetszik, amit viselsz, és nem akarsz úgy kinézni, mintha nem foglalkoztál volna az aznapi szettel. 

„Családi ebédre, szülinapra nem szeretek átmenni melegítőben, szeretem megadni a módját.” (Alexa – kínai asztrológus) 

 

5. A felkészülés a barátod

Gyakran előző este kiválasztod, mit vegyél fel másnap, hogy egyszerűbbé tedd a reggeli készülődést, hogy minden rendben legyen.

 

6. Bízz a stílusszabályokban

Hiszel a szabályokban, módszerekben és hagyományokban, és akkor fogsz szárnyalni, ha időt szánsz arra, hogy felfedezd a sajátjaidat (színek, szabások, stílusesszencia, ami legtöbbet hozza ki a személyiségedből), majd ezekre támaszkodsz. 

„Önbizalmat adnak a stílusszályok. Megkönnyíti az életemet.” (Alexa)

 

7. Adj hozzá értéket – ne csak kövesd a szabályokat

Gyakran rendkívül kreatív vagy, de nem feltétlenül tudod magadról. Elképzelhető, hogy rejtett, bizonytalan, félreérthető vagy nem kimondott vágyad lehet, hogy az egyébként elfogadható, de kissé unalmas és kiszámítható megjelenésed bátrabb és kifinomultabb legyen. 

Ha figyelsz arra, hogy minden öltözékedben legyen valami ragyogó, különleges, az magabiztossá tesz. Ha megjelenésed egyszerre alkalomhoz illő és stílusos, az segít abban, hogy az életed más területein is magabiztosabb legyél. 

 

Összességében

Kifinomult érzékkel bírsz a részletekre, és a kapcsolódásra és harmóniára való törekvésedet használod arra, hogy egy barátságos, kedves külsőt alakíts ki. A harmónia és a barátság a kulcsszavaid az öltözködéshez.

ENFP – karizmatikus inspiráló – karizmatikus, fantáziadús, élénk

Gardróbod számodra egy játszótér. Tudod, hogy a megfelelő öltözék, tükrözi a valódi szenvedélyt, szociális készségeket és fertőző lelkesedést, amely megkönnyíti a másokkal való gyors kapcsolatteremtést. A kapcsolódás másokhoz könnyed számodra, ha az öltözékeid, a belső lendületeddel és optimizmusoddal rezonál. Részben azért, mert azt érzed, a tömegbe keveredve nem tudnál könnyen kapcsolatokat teremteni. Nem akarod azt viselni, amit mindenki más. Míg mások egyre több ruhát vásárolnak, te a kreativitásoddal kombinálod a meglévő darabjaidat, kiegészítőkkel, változatosan hogy minél  jobban kiaknázd a ruhatáradban rejlő lehetőségeket.

Általában a stílus számodra egy folyamatos kérdés, egy sárkány, amit le kell győzni, egy puzzle, amit ki kell rakni. Ha nem volt lehetőség, szükség a témával foglalkozni, akkor korai éveidben, de lehet, hogy mindezidáig háttérbe szorult. Ha elkezd érdekelni a stílus, vagy egy munkahelyen vannak követelmények az öltözködéssel kapcsolatban, akkor meggyőződhetsz arról, hogy érdemes odafigyelni rá – különben elszalasztasz lehetőségeket, és mi is lehetne ennél rosszabb?

Mindig arra törekszel, hogy szem előtt legyél, hogy gyorsan és egyszerűen kapcsolódhass, és ez akkor a legkönnyebb, ha a külső és belső harmóniában vannak. Ha nem kapcsolódsz gyorsan, hamar a fejedben találhatod magad, és neked nem túl jó ott lenni egymagadban. Bekapcsol az önbizalomhiány. Ha nem jön a bók, a jó visszajelzés, az probléma, de ha dicsérnek, az jó. 

Ötletvezérelt vagy, emberközpontú lehetőség teremtő. Amikor a közeledben vannak az emberek, akkor átélhetik melletted azt az érzést, hogy bármi megtörténhet. Gyakran csak azzal inspirálsz másokat, hogy önmagadként létezel, ember mágnes vagy, magadhoz vonzod őket élénk világszemléleteddel, és mindennel, ami vagy. Támogatnak téged az erősen érzett belső értékek, látszólag erőfeszítés nélkül katalizátora vagy a változásnak. Vonzó vagy te és a zseniális meglátásaid mások számára. 

 

“ENFP személyiség típusként gyakran a projekteimen keresztül élem meg magam. Egy-egy projekthez pedig egy-egy karaktert is hajlamos vagyok megalkotni, és annak a bőrébe is a stílusomon keresztül belebújni. A folyamatos mozgásban levést, és változást így a ruháimon keresztül is meg tudom mutatni. Üzenni tudok a világnak, hogy milyen folyamatokban vagyok, és így még inkább meg tudom találni azokat a lehetőséget, személyeket, akik hozzájárulások tudnak lenni számomra. Fontos számomra az egyediség, és az autentikusságom kifejezése, amit százszázalékosan meg tudok élni azáltal, hogy  egyedi, az energiáimat tükröző ruhákat veszek fel. Kulcsszavak: kapcsolódás önmagamhoz (vágyaimhoz, szándékaimhoz), és másokhoz, kreativitás, egyediség, energia.” (Andi – art coach)

 

“Vagy van stílus, vagy nincs. Vagy jön épp, vagy nem. Ezt nem lehet csinálni. Flowban jön. Amikor érzed magad. Érzésben sincs akarom. Gondolj a szerelemre. Nincs olyan, hogy valakibe szerelmes akarok lenni. Vagy van, vagy nincs.” (Edit – coach)

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Ez egy állandó folyamat

Stílusod megtalálása egy életre szóló törekvés lehet, amint felismerted, hogy szükséged van rá: megláttad magad egy fényképen, amin nem tetszel magadnak, vagy jön egy vélemény, visszajelzés miszerint az öltözéked nem elég egységes, vagy nem minőségi, mint ahogy azt te gondoltad. Bármilyen erős is neked ez az elején, de szuper motiváció ahhoz, hogy a vibráló, játékos személyiséged a külsődön is visszaköszönjön. 

 

2. Minden az ötleten múlik – de néha tanulni is kell

Lehet, hogy azt érzed nincs annyit ötleted az öltözködés terén, mint más területeken, és hogy tanulnod kell mi az a stílus, és hogyan kell jól csinálni. Tele van a ruhatárad nem túl jó ruhákkal vagy rosszul kombinált darabokkal, és futod ugyanazokat a köröket, nem törődsz a stílusoddal eleget ahhoz, hogy konkrét lépéseket tegyél. 

 

3. Inspiráld magad

Gyakran tele vagy ötletekkel, és mindenben látod a lehetőséget. Ez az egyik legfontosabb érték, amit az öltözködésben hasznosítani tudsz ahhoz, hogy hitelesnek érezd magad. Kapcsolódj önmagaddal, fogalmazd meg az értékeidet, vedd észre, mi az, ami inspirál, motivál, felpörget és építsd ezek köré a stílusodat. 

 

4. Szerezd be az infókat, dolgokat, hogy kihasználd a lehetőségeket

Az tudja beindítani nálad a stílusosságra való igényt, ha egy számodra hiteles személy, barát vagy profi stílustanácsadó véleményez, és megadja neked azokat az eszközöket, melyeket használhatsz. Az eszközök nélkül a lehetőségek tengerében úszkálsz, értékes időt és energiát pazarolva arra, hogy próbálkozz, és miközben mindig nulláról akarod kezdeni az egészet, kimerülsz.

 

5. Győzödj meg róla, hogy van értelme

A világodban a személyes értelmezés döntő fontosságú, – nem tartod be az előírt szabályokat, struktúrákat, ha nem érzed azt, hogy hiteles és van értelme, és ez alól a stílus világa sem kivétel. 

A nézőpontodat az öltözködésről úgy adaptálod, hogy személyes jelentéssel bíró ruhadarabokat és öltözékeket építesz be, és ez azt eredményezi, hogy igényelni fogod a stílusosságot, és hogy az téged tükrözzön, beleértve azt is, hogy könnyedén és gyorsan tudj kapcsolódni másokkal. 

 

6. Készíts egy gyönyörű stílus szisztémát magadnak

Beleunva a túl sok napi robotmunkába lehet, hogy hagyod, hogy az öltözködésed is elcsússzon, ha nem látsz értéket egy stílusrendszer felépítésében, saját elképzeléseid alapján, ami szilárd alapként szolgálhatna. Ha nincs meg ez az alap, akkor elveszel a lehetőségekben, amikor gyorsan kell dönteni, és továbblépni.

Vásárlás, reggeli készülődés, egy szép és működő ruhatár fenntartása – mind olyan területek, ahol egy stílusrendszer támogató lehet számodra, felszabadítva téged arra, hogy izgalmas kísérletekbe kezdj.

 

7. A visszajelzés döntő fontosságú

A pozitív visszajelzés kulcsfontosságú számodra. Enélkül nem tudod, hogy a megjelenésed rendben van-e, működik-e. A hiteles barátok, tanácsadók döntő szerepe itt kapcsolódik be, hogy segítsenek neked megtalálni és fenntartani a következetes, élénk stílust. 

 

Összességében

Személyiséged mást is megfertőz lelkesedésével, lendületével. Karizmatikus és inspiráló a hívószavaid. 

 

“Nekem tényleg csak annyi, hogy ilyen végtelen lehetőség érzése elsődlegesen, hogy kifejezhetem ezen a felületen is, azt aki vagyok, és azokat az energiákat, amivel kapcsolódni szeretnék. Ez egy abszolút lelkes játék számomra, ahol szintén lehet alkotni.” (Andi – art coach)

ENTP – merész kaméleon stíluskarakter – vállalkozó szellemű, innovatív, kihívó

Áramoltatod a működőképes ruhatáradat, hogy minimalizáld a döntési, és a ruhatárral való bajlódás (ruhaápolás, mosás stb.) idejét. Ha érdekel téged az egyedi stílusod kialakítása, elméleteket, rendszerezést és stratégiát dolgozol ki a személyes stílusod felépítésére. ENTP-ként inkább vállalod a kockázatot. A hagyományos teóriák – az öltözködésről, a vásárlás módjáról, illetve a színek, textúrák vagy minták keverésének módjáról – inkább leküzdendő kihívások számodra, mint vakon követendő stílusszabályok.

Számodra a stílus a teljes megjelenés. Lehet, hogy lágy, áramló, de az is lehet, hogy erőteljes és dinamikus vagy. Akkor van rendben a megjelenés, ha minden egyben van: haj, smink, ruha, sőt a viselkedés is összhangban vannak egymással. Lehet, hogy már megtanultad, hogy mennyire fontos és mély pszichológiai dolog a stílus, mellyel minden nőnek önazonosan rendelkeznie kellene. 

Lehet, hogy nem igazságos az, hogy valakit a ruhájáról ítélnek meg, de tény, hogy a hatása nagyon erős. Képzelj egy bőrszoknyás, neccharisnyás vállalati vezetőt. A szerepe, személyisége, pozíciója ugyanaz, de a megítélés, a benyomás mások szemében teljesen más, mint ha ő egy sötétkék Armani kosztümben lenne. 

Stratégiai gondolkodó vagy, és ötletgenerátor. Mindenütt látod magad körül a lehetőségeket, és kiválóan tudsz a nagy elképzelésbe, a big picture-be másokat is bevonni. Kompetencia-vezéreltként akkor boldogulsz, amikor új és érdekes témákról gyűjtesz ismereteket, és ezek alapján olyan lehetőségeket generálsz, melyek korábban még nem léteztek. Nem különösebben érdekel a dolgok részletes véghezvitele. Lehet, hogy ördögi szószóló és vitázó vagy, és kiemelkedsz a hagyományos nézőpontok és klasszikus módszerek szétbombázásában. Eszes, kíváncsi, kreatív és az elvek embere vagy.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Ismerd fel a stílus szükségességét

Számodra a megjelenéseddel való törődés igénye lassan, későbbi életszakaszban keletkezik, amikor egy megjegyzés vagy valami más katalizálja. Az is lehet, hogy egyszerűen megjön a felismerés, hogy nem figyelnek rád, elszalasztasz lehetőségeket, vagy nem vesznek komolyan, csak mert a megjelenésed nem önazonos.

 

2. Értsd meg a stílusod

Óriási és megdöbbentő felismerés lehet neked, hogy a külsőd kommunikálhat és befolyásolja mások gondolatait – a kompetencia az a kulcs, amit mindennél fontosabbra értékelsz, beleértve azt is, amit eddig felszínesnek gondoltál, mint az, hogy hogyan nézünk ki.

Ez a felismerés lehet az a külső késztetés, ami mozgósít téged arra, hogy jobban odafigyelj a stílusodra, és az összképre, illetve ennek fejlesztésére. Ezt az eszközt kiválóan tudod alkalmazni az életedben és a munkádban egyaránt.  

 

3. Változtasd meg

Általában a típusod élvezi felfedezni a különböző szetteket, amiket a ruháiból össze tud állítani. Leleményes vagy és dobozon kívüli gondolkodó, ötlet-generátor, nagyon találékony, amikor az öltözködésedről van szó, és ez egy tökéletesítendő készség.

Arra bátorítalak, hogy biztosítsd magadnak, hogy a különösen ötletes megjelenéseid, feleljenek meg a “kompetencia és bizalom” kritériumainak – hogy építsék az önbizalmadat és a szakértői imázsodat, ne legyenek túl furcsák és szokatlanok. 

 

4. Befejezés

Általában nem érdekel különösen az, hogy valaminek a végére járjál, elmenj a lezárásig, gyakran már a következő ötleten pörögsz. Ez sok ENTP-nek természetből fakadó tulajdonsága, ez az öltözködésedben blokkoló tényező lehet, mert lehet, hogy nem sikerül egy konkrét és átlátható stílust meghatározni magadnak, hogy az téged támogató legyen hosszútávon. 

A kezdeti lelkesedést érdemes végigvinni, hogy rendbehozd a megjelenésed. Nehéz neked ez, de fontos, különben soha nem fogod magad önazonosnak érezni. Sőt időközönként újra rá kell nézni a témára, újradefiniálni önmagad és a stílusod, hogy ne vessz el a gondolataid és a lehetőségek tengerében. 

Ez az a pont, ahol érdemes hiteles forrásoktól segítséget kérned – hogy segítsenek dönteni. 

 

5. Lázadni óvatosan

Gyakran nem vagy tisztában azzal, hogy túlaggódod a múlt történéseit, és figyelmen kívül hagyod a szabályokat – egyszerűen nem neked valók. Ez a nonkonformista szemlélet az öltözködésben inkább nehezítés neked. 

A stílusod soha nem lesz sablonos és kiszámítható, mindig vitatod a jelen helyzetet – ettől vagy te önmagad. Mint minden rosszul- vagy túlzóan használt erősség, ez is problémát okozhat az öltözködésben.

Ahhoz, hogy kompetensnek és magabiztosnak érezd magad, egy kis szabálykövetés rendkívül tudna segíteni. Győzödj meg arról, hogy meg tudod magadnak határozni ezeket a szabályokat, és lásd a logikus okát annak, hogy betartsd őket.   

 

6. Hatásmenedzsment

Akkor történik meg nálad a fordulópont, amikor rájössz, hogy a megjelenés segítségével azt a benyomást, pressziót tudod kelteni másokban, amit szeretnél, annak érdekében, hogy hatékony, sikeres legyél, és hatással legyél másokra.

Ha a stílusrejtvényt megoldod, akkor eléred azt, hogy a külsőd, a megjelenésed támogatja a munkádat és életednek más területeit is.

Az öltözködés, egy ruha 10 évet fiatalíthat vagy öregíthet rajtad, erősnek vagy gyengének mutathat. Jobban érzed magad benne, erősebbnek, ha veszel egy új ruhát, és tudod, hogy jól nézel ki benne, fiatalnak és lendületesnek tűnsz benne. 

 

7. Találd meg az ihletet

Egy új ötlet iránti igényed erős a stílusodban – bátorítalak arra, hogy azonosítsd azokat a ruhadarabokat, kiegészítőket, stíluselemeket, melyek felpezsdítenek, amikor az egyediségedet szeretnéd kifejezni.

A stílus számodra az inspiráló lehetőségek forrása.

 

Összességében

Természetből fakadó hajlamod van az eredetiségre – ezt használod az egyedi stílusod megalkotására, és motivációnak. Stílusod merész és változékony, amikor elemedben vagy.

ENTJ – kiemelkedő energiaforrás stíluskarakter –  kíváló, merész, brilliáns

Látod, hogyan működhetnek együtt a legjobban a rendszerek, folyamatok, erőforrások és emberek, és ez magában foglalja a stílust is. Észreveszed és kihasználod a divat, a stílus, a szín és a dizájn világának érdekes trendjeit. A tömegek követése helyett a stratégiák kialakítása, a logika segít neked meglátni, minek van és minek nincs értéke, intuíciód pedig abban segít, hogy pontosan meghatározd, mi a legjobb a számodra. ENTJ-ként gyakran a stílust személyes márkád részének tekinted; a stílusod te vagy, nem egy jelmez, amit felveszel. Amikor stílusod, személyiséged és célod megegyezik, zökkenőmentes és erőteljes személyiséget sugárzol kifele.

Számodra a stílus a személyes márkád, része annak, aki te vagy – nem csak valami, ami öltöztet. Általában tudod, hogy személyiséged mikor van összhangban a külsőddel és mikor nem. Ha rendben vagy a külsőddel, akkor magabiztos, professzionális, dinamikus és lendületes a megjelenésed.

Általában szeretsz ötletelni, és egy olyan problémáról beszélni, ami segít gondolkodni, mérlegelni a lehetőségeket és az alternatívákat, ami az introvertáltakat az őrületbe kerget, ezért lehet, hogy igyekszel tompítani. Viszont ha magadat vissza is fogod, az öltözködésedet ritkán. A munkahelyi öltözködésed is feltűnőbb, nagy kontrasztokkal. Stílusosan akarsz kinézni, és mindig magabiztosnak és hozzáértőnek szeretnél látszani. 

Határozott és erős akaratú vagy. Gyakran vagy merész, amire mások csodálkozva néznek. Gyorsan észreveszed a hibákat, és ügyesen mutatsz rájuk. A kihívásokat szerinted le kell győzni, ami bonyolult azt le kell egyszerűsíteni, a tennivalókat pedig végre kell hajtani. Magabiztos vagy és logikus, könnyen átveszed az irányítást, mozgósítod az erőforrásaidat, és meggyőző jelenléteddel inspirálsz másokat. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

 

1. Szállj fel a fedélzetre

Lehet, hogy könnyen megtalálod a stílusod, abban a gondolatban élsz, hogy a stílus valami jelentőset kommunikál, számít az imázs, és ahogyan mutatod magad, az másokra hatással van. Miután elméletben leküzdötted az akadályokat, gyakorlatba ültetheted a stílusod kialakítását, ami tökéletesen önazonos – merész, brilliáns és erőteljes. 

 

2. Vizualizáld az elérni kívánt stílushatást

Nagyon jó képességed van a hosszú távú tervezéshez, és előre el tudod képzelni az ideális stílust magadnak. Azonosítsd öltözködési, külsővel kapcsolatos elveidet, elképzeléseidet és fogalmazd meg stílusodat, amellyel a legjobb hatást tudod elérni a kívánt eredmények elérésének érdekében. Ez energiával tölt fel, és segít a vásárlásnál, ruhaválasztásnál, és magabiztosságot ad, hogy kialakítsd önazonos megjelenésed. 

 

3. A rendszer azonosítása és használata

Lehet, hogy egy hatékony, bevált öltözködési rendszerre vagy szabályokra vágysz, amit gyorsan és kis energiabefektetéssel, és/vagy teljes könnyedséggel elfogadsz magadénak. Nagyra értékelhetsz és kereshetsz egy stílustanácsadót, aki hiteles, bizonyított szakmailag, aki segíthet neked könnyedén és kevés energiabefektetéssel kialakítani kifinomult stílusodat. Nincs időt és hajlandóságod arra, hogy magad tanulj meg minden részletet, szükség esetén tehát inkább szakembert keresel hozzá. Egyszerűen hatékonyabb így neked!

 

4. Tedd rendbe- aztán felejtsd el

Ha időt és figyelmet fordítottál rá, hogy előre kitaláld, és tudod, hogy az a szett, megjelenés rendben van, utána teljesen más dolgokra koncentrálsz, nem figyelsz tovább erre a területre. 

 

5. Te vagy a felelős 

Akkor vagy elemedben, ha te irányítasz, és ez nagy előny az öltözködés, stílus meghatározásában és alkalmazásában, ami személyreszabott. Arra bátorítalak, hogy tartsd szem előtt a megjelenéseddel kapcsolatos végső céljaidat, majd bontsd részfeladatokra, hogy hatékonyan és eredményesen hajtsd végre őket. 

Ha vannak problémáid ezen a területen, amiket le kell küzdened, akkor ez egy kiváló alkalom arra, hogy tömören meghatározd ezeket a kihívásokat, és logikus tervet készíts a megoldásukra. Kíválóan tudsz olyan feladatokat delegálni, amelyekben nem kell személyesen ott lenned – ez alól a stílus sem kivétel. Itt kerülnek képbe a különböző területek szakértői, akik infókkal és a szakértelmükkel segítenek, azzal amire szükséged van a megvalósításhoz. 

 

6. Használd a hatást

Tudod, hogy a stílus és a megjelenés nagyon fontos, és sokat elárul arról, hogy hogyan viszonyulsz magadhoz, és milyen hatással vagy másokra: szeretnél úgy kinézni, ahogyan belül érzed magad, ez nem jelmez, vagy játék. A stílus számít!

Számodra a megjelenésed egy felelősségvállalás, ami a hatásról szól, nem csupán arról, hogy felvegyél valamit magadra. 

 

7. Használd a kritikát a fejlődéshez

A fejlődést számodra gyakran az építő jellegű kritikák jelentik, melyek szerint a stílusod erősen megrekedt, és ez tart vissza. Soha nem ajánlott az utadba állni, mert határozott és koncentrált vagy, de sokszor ez az a pont, ahol döntened kell. 

Ha visszajelzést kapsz arról, hogy mindig kommunikál a külsőd, még akkor is, ha ez negatív, túl sok, esetleg megijeszt másokat (akaratlanul is), tudod, hogy milyen eszközökkel tudsz változtatni a megjelenéseden. 

 

Összességében

Erélyes a megjelenésed, amit mások észrevesznek és reagálnak rá. Stíluserődet a jó cél érdekében használod, és kimagasló erőd van a pozitív hatásra. 

ESTJ – illendő tradicionalista stíluskarakter – megbízható, kiegyensúlyozott

Hatékonyságra és a zártságra törekszel, és azon képességedre, hogy felismerd a módszereket és kulcsdarabokat, melyek segítségével egy praktikus és hatékony ruhatárat hozhatsz létre a legstílusosabb énednek. Gyakran úgy tekintesz ruházatod megválasztására, mint annak biztosítására, hogy mások helyesen érzékeljék erősségeidet, társadalmi helyzetedet, befolyásodat, és kecsességedet. Az öltözékek egyenruhaként vagy legalább logikus és megbízható alapként működhetnek, hogy létrehozzák ezeket az impressziókat, következetesen és körültekintően.

Számodra a stílus az divatérzék, ami egészen egyedi módon illeszkedik a személyiséghez. Az a mód, ahogyan jellemzed magad a külvilág felé.

Elképzelhető, hogy számodra az a legfontosabb, hogy a megjelenés alkalomhoz illő legyen. Ha úgy érzed nem ok az öltözéked akkor legszívesebben elsüllyednél. Mindig megfelelő akarsz lenni. Ha nem tudod a dress code-ot, akkor legszívesebben el sem mennél az eseményre. Hogyha odakeveredsz valahova és nem odaillően vagy felöltözve, sűrű bocsánatkérésekkel, fizikai fájdalmakat generálnál magadnak, amiért ezt teszed a jelenlévőkkel. Nem mennél el, mert illetlen lenne, de egész este kényelmetlenül éreznéd magad. Ha elég jól ismered a házigazdát, biztosan kölcsönkérnél valami odaillő ruhadarabot. Megpróbálnád megoldani a helyzetet. 

Kíválóan mozgosítod az embereket és a projekteket. Nagyra értékeled a rendet és a hatékonyságot, és gyakran olyan hagyományok, protokollok és eljárások fenntartója vagy, amelyek megalapozott logikán, releváns múltbeli tapasztalatokon és a dolgok legjobb és leglogikusabb módján alapulnak. Ha valamibe erőfeszítést teszel, az lendületet, stabilitást és rendet teremt.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. A stílus erőforrás és eszköz

Az ESTJ-knek gyakran az életük része a stílus, ahogyan a munkában való előrejutásnak is. A stílus és a megjelenés számít, a személyes prezentáció fontos, és illő módon öltözködni a mindent jelenti számodra. 

Lehet, hogy azon a véleményen vagy, hogy eredménye van annak, ha odafigyelsz a stílusodra, bár nem köti le annyira az érdeklődésedet, hogy sok időt tölts vele. Azt akarod, hogy a stílusod a te érdekeidet szolgálja, ragyogónak, professzinálisnak, összeszedettnek mutasson – hogy tudj foglalkozni a fontosabb dolgaiddal.

 

2. Tanuld meg a stílus-szabályaidat

Értékeled a meglévő módszereket, protokollokat, szabályokat és normákat – ha bebizonyosodsz róla, hogy logikusak és ésszerűek. Arra ösztönözlek, hogy találd meg azokat a stílusszabályokat, amelyekre támaszkodhatsz, amellyekkel jól érzed magad, és biztosítják számodra a legfontosabb stílusértékek (mint pl. a hatékonyság, egyensúly és megfelelőség) megőrzéséhez szükséges eszközöket. 

 

3. A kényelem fontos

Egyáltalán nem követed a divatot, ha a kényelemről van szó – a cipőknek pl. kimondottan kényelmesnek kell lenniük, nem elég, ha jól néznek is. Szükséged van arra, hogy a ruházatod a bőrödnek is kényelmes legyen – ne szúrjon, de dörzsöljön, ne húzzon vagy ne korlátozzon a könnyű mozgásban. Bármi, amiben tud dolgozni, akár órákat, nem üti meg a mércét – dolgozni akarsz, odafigyelni a munkádra, nem pedig bohóckodni abban, ami korlátoz. 

 

4. Találd meg a számodra hatékonyan működő stílusrendszert

Kevésbé törődsz az egyediséggel, mint inkább azzal, hogy legyen egy jól működő stílusrendszer, amit használhatsz. Hajlamos vagy ragaszkodni egy számodra működő stílusirányhoz, és ezt újra és újra ismétled, pl. hasonló típusú darabokat vásárolsz és viselsz, vagy kiegészítőket, mert tudod, hogy működik. 

Ez lehet a te igazi erőd, mert fontos neked a hatékonyság és a rend, és szereted, ha van egy pontos és részletes cselekvési terved hozzá. Akkor fogsz tudni szárnyalni, és jól működni, ha a gardróbrendezés, a napi öltözködés, mosás/ruhák karbantartása, és akár a pakolás is rendszerezve van és minden rendezett. 

 

5. Csökkentsd a rendetlenség és a stressz lehetőségét

Nyomást érzel és elképzelhető, hogy szorongsz is kicsit, ha a dolgok túl sokáig rendezetlenek, és túl sok a nyitva hagyott kérdés. Van egy belső hajtóerőd arra, hogy lezárd a dolgokat, dönts és lép tovább, de arra ösztönözlek, hogy egyensúlyozd ezt az erőt úgy, hogy úgy zárod le a dolgokat, hogy közben elegendő ideig hagyod nyitva magadnak a lehetőségeket, amikor döntesz az öltözködésről, megjelenésről – így elkerülöd az elhamarkodott döntéseket. 

 

6. Bízz a saját ítélőképességedben a vásárlás során

Megosztod elképzeléseidet, és ez előny, amikor másokkal vásárolsz, különösen akkor, ha más a nézőpontotok a stílusról (és különösen az ESTJ stílusról!)

Ha másokkal vásárolsz akkor ne felejtsd el, hogy a te véleményed ugyanannyira fontos, sőt validabb, mint a másiké, amikor döntened kell egy ruháról. Nem vagy olyan, hogy személyeskedésnek veszed a kritikát vagy a visszajelzést, természetes neked, hogy figyelsz mások véleményére, és felhasználod (vagy figyelmen kívül hagyod) őket. 

 

7. Ne hagyd, hogy félremenjen a stílus

Akkor történik nálad egy fordulópont, amikor felismered – általában külső felszólításra vagy visszajelzésre, hogy megjelenésed túl elvárások szerinti, túl komoly, és hiányzik belőle az innováció. Ez abból adódik, hogy elhanyagolod az öltözködésed mainak, frissnek tartani, ellenállsz a változásnak, és azt hiszed, hogy a stílusod “már elkészült”. A stílusra való folyamatos odafigyelés hasznos lehet számodra, hogy mindig friss legyél, megjelenésed pedig aktuális és könnyed legyen. 

 

Összességében

Használd a természetedből fakadó határozottságodat, hogy kitaláld önazonos stílusodat, és alkalmazd azt a valóságban hatékonyan, hogy eljuss oda, ahova szeretnél. Egy követelményeknek megfelelő, alkalomhoz illő tradicionalista vagy, amikor a legjobb formádban vagy. 

ENFJ – expresszív kapcsolódó stíluskarakter – úttörő, vidám

Gyakran igyekszel ahhoz öltözködni, akivel találkozol. Például az „üzleti öltözéked” oly módon változhat, amilyen az ügyfeled: idősebb, fiatalabb, kreatív vagy konzervatív iparágban tevékenykedik, kezdő vállalkozó, vagy menő üzletember stb. ENFJ-ként elképesztően tisztában vagy mások érzéseivel, és gyakran ügyesen érzékeled, hogyan reagálnak rád az emberek, az öltözködésed hatására. Azzal is tisztában vagy, hogy saját hangulatodat befolyásolhatja, ha nem érzed magad “összerakva”, vagy ha túlságosan eltávolodsz saját stílusodtól.

Típusodnak a stílus általában a személyiség kifejeződése. Ez PR. Arról szól, hogyan fejezed ki magad. Tudod, hogy az emberek megítélnek. A stílus az, ami körülvesz, és bár ez csak az egyik összetevője a sikernek és a benyomásnak, fontos, hogy nagy változást hozzon.

Azt gondolhatod, hogy a te vagy a saját kirakatod, és ez a fő motivátorod. A márkád te magad vagy. A stílusod a hitelesség meghatározója. Az emberek ez alapján döntik el, hogy akarnak-e veled kapcsolódni vagy sem. Nem arról szól számodra az öltözködés, a megjelenés, hogy hogyan szeretnél kinézni, hanem, hogy hogyan szeretnéd, hogy mások érzékeljenek. Mások nem akarnak kompromisszumot kötni magukkal, de számodra ez elengedhetetlen. Tudsz alkalmazkodni.

Kifejező és idealista vagy. Varázslatosan tudsz összhangban lenni egy közösség, egy csoport közérzetével, kíválóan fel tudod mérni a helyzetet bármilyen közösségben, és adaptálódsz, alkalmazkodsz hozzájuk, hogy elérd, amit szeretnél. Gyakran kissé főnökösködő és együttérző vagy, ami jó mentorrá tehet téged – egy pici drámával fűszerezett éleslátással inspirálsz másokat, ami a kapcsolat és a harmonia iránti igényre épül. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Kezdd azzal, hogy jobban odafigyelsz

Nagy sikert érhetsz el a stílusod megtalálásában, hogyha találkozol valamivel, ami arra késztet, hogy odafigyelj rá. Lehet, hogy tele van a ruhatárad, még sincs mit felvegyél, lehet, hogy nincs tudatosság benne, hangulataid alapján alakítottad azt, nem pedig annak megértésével, hogy mi az, ami jól áll neked. 

 

2. Ne felejtsd el, hogy a kapcsolódásról van szó

Erős szükséged van a másokkal való kapcsolatteremtésre, és gyakran erősen ráhangolódsz bárkire, az öltözködés felhasználható a másokkal való gyors kapcsolódásra, és adott közösséggel való eredmény elérésére. 

 

3. Alkalmazd és használd – ez nem csak elmélet

Ha megtanulod, hogyan alakítsd ki egyéni stílusod, kulcsokat kapsz az ötletek, lehetőségek és kapcsolódás világához, amelyekről eddig nem is tudtál, nem beszélve arról, hogy ez mennyire könnyen hozzáférhető. Azonban ez csak akkor válik elérhetővé, ha a stílusod az ötleteken és a koncepciókon túl, a valóság és a gyakorlat birodalmába átülteted. Meg is kell csinálni – nem csak tudni róla.

 

4. Kérj megfelelő segítséget

Az összes típus közül talán te profitálsz abból a legjobban, ha minőségi szakmai segítséget kapsz a stílusod azonosításához és kifejezéséhez. Mivel ennyire összhangban vagy másokkal és az érzéseikkel, hogy azon kaphatod magad, hogy nem a számodra megfelelő irányba indulsz el a stílusutadon, mert számodra a kapcsolat sokkal fontosabb, de aztán később rájössz, hogy ahogyan döntöttél, az nem működik nálad. 

Ez különösen – de nem kizárólagosan – igaz vásárláskor, de érvényes a gardrób-rendezéskor és egyéb stílusfolyamatokra is.

 

5. Ismerd fel az összefüggést a megjelenés és az érzés között

Lehet, hogy azt vallod, hogy az, ahogyan mindennap érzed magad, befolyásolja azt, ahogyan kinézel. Ha jól érzed magad, jól nézel ki, és ez növeli az önbizalmad. Ha rosszul érzed magad, akkor azt gondolod, hogy rosszul is nézel ki, rossz irányba befolyásol. Ez számodra nem kizárólag arról szól, hogy mit viselsz, hanem belső indíttatásról. 

A stílus nagyon mélyen tud befolyásolni – ez nem olyasmi, amire vállat vonsz, ha nem oké. Emlékeket elevenít fel, és itt jön képbe a felismerés, hogy milyen erős a kapcsolat a külsőd és az érzéseid között. Ez egy önmegvalósítás. Gyakran úgy érzed magad legjobban a bőrödben, ha a ruhád jól áll rajtad, jól néz ki, és azt tükrözi, aki lenni szeretnél azon a napon. 

 

6. Erős alap, mint színtér a változáshoz

ÁLtalában szereted a változatosságot és a sokoldalúságot az életedben és a munkádban is, ez alól a stílus sem kivétel – rendszeres változásra (vagy legalábbis a változás érzésére) vágysz. Arra bátorítalak, hogy a változás igényét építsd be eszközként a stílusprofilodba.

Ennek egyik módja egy erős és stabil alap, amiben tetszőlegesen tudsz improvizálni is, pl. tudod cserélni a kiegészítőket, sok ruhadarabot tudsz egymással többféleképpen kombinálni, és/vagy fogalmazd meg a stílusesszenciád, stílusrecepted, melyen belül tudsz mozogni, könnyen és jó áron beszerezhető ruhadarbokból. 

 

7. Szélesítsd ki a látószöged, és használd a stílusod az önkifejezés egy formájaként

Akkor történik meg nálad a felismerés, a váltás, amikor ráébredsz, hogy túl mereven ragaszkodsz a stílusszabályok szűk definíciójához, harmonikus kapcsolatokra támaszkodsz, amikor a stílusodról döntened kell, amikor még szükséged lenne objektív véleményekre, infókra, és amikor rájössz, hogy a stílus egy önkifejezési forma is lehet, nem csak egy kapcsolódási forma, vagy az eredmények befolyásolására használható eszköz.

 

Összességében

Gyakran sok minden érdekel, szenvedélyes és széleslátókörű vagy. Expresszív és kapcsolódó a megjelenésed, a lényed, amikor önazonos vagy. 

ESFP – élénk és ünneplő stíluskarakter – elragadó, vidám

Stílusszemléleted a gyakorlatiasságon alapul – mi kell a helyzetnek és a környezetnek ahhoz, hogy teret adjon számodra a teljes részvételhez? Gyakran élvezed az öltözködést, a stílust és a vásárlást, de ezt ne vedd túl komolyan. Kerülöd a túl sok struktúrát, és inkább a flow élményt részesíted előnyben ruhatáradban, így számos lehetőséghez bővíted a rendszered. Mivel hamar megunod outfitjeidet, úgy hozol be változatosságot, hogy gyakrabban vásárolsz, és új darabokkal kombinálod a régieket.

A stílus számodra az, ahogyan mutatod magad, főleg a ruhát jelenti, de ez inkább egy univerzális, egy összetett “együttállás”. Lehet, hogy nem látod magad stílusosnak, a kényelem fontossága gyakran hétköznapivá tesz, mintsem trendivé, de előfordulhat, hogy csodálnak téged mások a külsődért és az életörömödért. 

Kipróbálsz különböző dolgokat, megnézed tetszik-e, megnézed mi áll jól rajtad. Figyelj, figyelj, figyelj – maradj trendi és egyedi, próbáld ki a merészebb dolgokat is. Nem befolyásol téged a márka, és a drága dolgokban sem hiszel. Azzal dolgozol, amid van, ha több lehetőséget szeretnél, ahelyett, hogy drágább, de kevesebb ruhát veszel. 

Szórakoztató vagy, és szeretsz mindenben részt venni, különösen olyan helyen, ahol emberek vesznek körül. Számodra az új élmények izgalmasak, optimizmusodat és spontaneitásodat olyan tevékenységekben kamatoztatod, ahol tudsz ebben szárnyalni. Az elméleti koncepciók iránt nem túlságosan érdeklődsz, akkor működsz a legjobban, ha gyakorlatban, nyitott és rugalmas módon intézed a dolgaidat. A nem túlságosan strukturált vagy rutinizált környezetben (amik megölik a spontaneitást) élvezed az életed minden megtapasztalását. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Ez az, amit szeretsz

Gyakran akkor kezdesz ez foglalkozni a stílusoddal, amikor ráhangolódsz arra, amit igazán szeretnél elérni a külsőddel kapcsolatban, és már nem lényeg, hogy a körülötted lévő kollégák, kortársak mit viselnek. 

Stílusmúzsád – önmagad – felfedezése egyszerűnek tűnhet, viszont ha túlságosan ráhangolódsz a környezetedre és a körülötted lévő emberekre, ahogyan egyébként is szoktál – ez lehet egy akadályozó tényező, amit le kell küzdened, mielőtt elkezdenéd a saját autentikus és önazonos stílusod építését. 

 

2. Kísérletezz és játssz

Szeretsz kísérletezni és játszani a ruhákkal és a stílusokkal, és nem veszed túl komolyan, miközben mindig jól akarsz kinézni. Ragyogsz, ha valami új és érdekes van rajtad, a vidám természeted nagy előny a stílusod meghatározásában és kifejezésében. 

Könnyen változtatsz, ez egy különleges készséged, amit használhatsz a ruhatáradban a gyakorlatban. Egy kis vidám, kacér drámaiság mindig jól jön!

 

3. Használj néhány stílusmódszert

Ha megtanulsz néhány struktúrát, az játékteret biztosít számodra, amellett, hogy mégis egyben tart, kulcsot kapsz egy olyan világhoz, amelyben elkötelezheted magad, kísérletezhetsz és élvezheted azt, ami számodra fontos, tudva azt, hogy a stílusod rendben van.

 

4. Komfort – ami nem jár költségekkel

Ha erős a kényelem és a praktikum iránti igényed, a profizmus és a ragyogás veszélybe kerülhet, vagy teljesen el is tűnhet. Egyensúlyba kell hoznod a praktikusságot, a ragyogással és professzionalitással, különösen akkor, ha a munkádban is szükség van rá. 

 

5. Egyszerű, és egyszerűen csodás

Valószínű, hogy tudod mit szeretsz és mire van szükséged. Azt vallod, ha valami olyan van rajtad, amit egyébként nem vennél fel, akkor nem lehetsz igazán önmagad. A stílusnak egyszerűnek kell lennie, és egyszerűen önazonosnak – nem egy karakternek, akit el akarsz játszani. 

Szeretnéd jól érezni magad abban, ami rajtad van, ami tetszik neked. Nagyra értékeled a ízléses szépséget, gyakran a természetes stílust részesíted előnyben, amit erősíteni, színezni kell és építeni kell rá. Arra bíztatlak, hogy bízz az  ösztöneidben, és engedd, hogy ragyogjon gyönyörű élénkséged. 

 

6. Alkalmazd a gyakorlatban

Általában akkor a tanulsz a legjobban, ha alkalmazod, gyakorlod, ahol minden érzékszervedet használhatod. És ez a stílus világában sincs másképp. Valósítsd meg a tanult elméleteket, és azonnal ugorj fejest a már elérhető és kézzelfogható darabokkal való játékba. 

Ha ezt a spontán játékot egyensúlyba hozod egy kis előre tervezéssel, akkor ez a lendületes stílus mindig működni fog nálad.

Ez a lelkesedés egy ajándék, de egy nem túl hatékony és eredményes ruhatárat eredményezhet. Az egyensúlynak mindig inkább a játékos oldalon kell lennie – hasznos lehet neked a  80/20 módszer, azaz tartsd meg a stílusrecepted 20%-át, szerkezet, egy kis előre tervezés, szabály, a többi 80%-ban pedig kísérletezz. 

 

7. Játékos és ragyogó

Akkor van nálad a fordulópont, amikot túllépsz azon, hogy mások mit viselnek különösen abban a szférában, ahol fontos a rendezett megjelenés a fontos célok elérése érdekében pl. a munkahelyen. 

Tudván, hogy továbbra is tudsz játékos lenni, és megtapasztalhatod a stílus minden mókáját, segíthet egyensúlyozni a szakmai elvárásokban, főleg akkor, ha van egy stratégiai alapod, ami segít választani.

 

Összességében

Gyakran természetedből fakadóan és szinte erőfeszítés nélkül formálódsz, bízva az ösztöneidben, hogy egy szórakoztató és örömteli megjelenést alakíts ki. Életteli teli, stílusünneplő vagy, amikor elemedben vagy. 

ESFJ – elbűvölő tanácsadó stíluskarakter – megnyerő, kellemes

Arra törekszel, hogy megfelelően öltözködj, és tisztában vagy a stílus hatásával, a másokkal való interakciókban. A nagyszerű stílusérzéked harmonizál azzal a természetes képességeddel, miszerint könnyen alakítasz ki kapcsolatokat másokkal. Gyakran szenvedélyesen érdeklődsz a stílus, a ruházat és mindaz iránt, amit ezek közvetítenek, ruházatod hitelesen mutatja be, ki is vagy te ma. ESFJ-ként szükségesnek találhatod stílususodat úgy alakítani, hogy az a lehető legtetszetősebb legyen annak, akivel találkozol, vagy az eseményhez ahova felöltözöl. Előfordul, hogy a család és a barátok tőled kérnek öltözködési tanácsot.

A stílus számodra szórakoztató. Minden, ami a napi öltözködéssel kapcsolatos, érdekes. Gyakran gondolkodsz a stílusról, és lenyűgöz. Szívesen nézed, mit viselnek más nők, és elgondolkodsz azon, hogy mit gondolhattak vagy éreztek, amikor reggel felöltöztek. 

Elképzelhető, hogy odamennek hozzá olyanok, akiknek tetszik, amit viselsz és te ezt élvezed – akár szóvá is teszik, ami neked jó érzés, és gyakran nagyszerű beszélgetéseket is indít el a stílusról. Akár még a szobafestéshez is felöltözöl összehangoltan. Beszélgetések beindítója az, ha megdicsérnek, és ez a legjobb része számodra – beszélgetni másokkal. 

Nagymértékben alkalmazkodsz a körülötted élő emberekhez, és őszinte vágyad kapcsolódni másokkal, kommunikálni, beszélgetni. Emberközpontú vagy, ami miatt figyelsz a részletekre, és korábbi tapasztalatokra támoaszkodva dolgozod ki, hogy ma mi számodra a prioritás. Erős munkabírású vagy, és szeretsz az események közepén lenni, intézkedni. Harmónia, stabilitás, biztonság, megerősítés a kapcsolatokon keresztül – ezek mind fontos alapok számodra. 

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Használd azt, ami érdekel

Lehet, hogy korán elkezdtél foglalkozni a stílusoddal, valószínű, hogy az idősebb női rokonok és/vagy a ruhák, színek, sziluettek, szövetek iránti veleszületett érdeklődés miatt. A stílus iránti érdeklődésed egyébként más területeken is kifejeződhet pl. lakberendezésben. 

Arra biztatlak, hogy hagyatkozz a szépre, stílusosra, csinosra – megdobogtatja a szíved, ha adsz egy kis virágzást a hétköznapjaidhoz, izgalmas és vonzó elemekkel, ami nem feltétlenül kell látványos és merész legyen, a visszafogott és diszkrét is gyönyörűen működhet. 

 

2. Adj hozzá némi tanulást

Alapból is vonzódsz a témához, de egyre többet szeretnél megtudni róla, magasabb szintre emelni a tudásodat, így megkereshetsz egy stílustanácsadót vagy valamilyen tréninget, ami segít az egyéni és rád jellemző stílus felfedezésében, ami egyszerre kényelmes és kifinomult, kreatív és illendő/helyénvaló számos életterületen és környezetben. 

Lehet, hogy rövid távú lesz ez az utazás: összegyűjtöd az infókat, amire szükséged van, alkalmazod és továbblépsz más fontosabb teendőkre, de lehet hosszú távú is, akár egy életen át tartó érdeklődés, amikor egyre többet tanulsz és fedezel fel, nem csak magadról, de általában a stílusról is. 

 

3. A rendszerezéstől jobban fogod érezni magad

Természetedből fakadóan rendezett és szervezett vagy, összezavarhat, ha a mindennapi környezetedben nincs rend és struktúra, nincs minden a helyén. 

Fontos figyelned arra, hogy ne csak a rendezettség legyen jellemző nálad, hanem a jól szervezettség is, amikor tudatosan van minden a helyén a szekrényedben – biztosítva a mögöttes struktúrát, hogy nagyszerűen működjön minden. 

 

4. Nem baj ha szereted a stílust és a jazzt

Sok ESFJ vallja, hogy az élet stílus nélkül sivár, színtelen, sőt egy kicsit (vagy nagyon) nyomorúságos lenne. Lehet, hogy rájöttél már, hogy a divat és a stílus nem ugyanaz – a divat egy iparág, de a stílus mély: arról szól, hogy megtudd ki vagy, és kifejezd magad.

Lehet, hogy túlzásokba esel, de általában nem a trendek követésében, hanem inkább a ruhatár bővítésében, ami számodra egy játszótér, ami magába szippant. Mindenképp figyelj mindenre, ami beérkezik a ruhatáradba, és kontrolláld tudatosan, hogy ne ess át a ló túloldalára. 

 

5. A stílusrendszerek mindig segítenek

Akkor tudsz jól működni és ragyogni, ha alkalmazol egy fenntartható rendszert, ami támogat téged minden életterületeden. A rutin akkor tud jól működni, ha megvizsgálod a lehetőségeket, amik érdekelnek, és létre tudsz hozni egy saját rendszert, finomítva a meglévőt. Hozd létre ezt magadnak a vásárlásnál, napi öltözködésnél, ruhatárad rendezésében, és a ruhák tisztításában is. 

 

6. Támaszkodj a nyitott kérdésekre

Néha a kérdéseket nem lehet olyan gyorsan megválaszolni, mint ahogyan azt szeretnéd, és ennek eredményeként hiányozhat a rend, a struktúra, a stabilitás és a harmonia. Ilyenkor nem vagy elemedben. 

Azonban számodra hasznos készség, ha képes vagy együtt élni a nyitott kérdésekkel, gondolok arra pl, amikor felismered, hogy hiányzik valami a gardróbodban, és nem tudod gyorsan beszerezni. 

Míg a nyílt káoszt mindenáron érdemes elkerülni, az elengedés és áramlás megtanulása éppen annyira fontos, amennyire szükséges – segíteni fog neked, amikor valami nem rajtad múlik, és nem tudod irányítani.

 

7. Találd meg egyéni stílusrecepted

A fordulópont gyakran annak a felismerése, hogy van és fejleszthető az érzéked, ami szükséges ahhoz, hogy felépítsd saját egyéni személyes stílusod, ami arról kommunikál a világnak, hogy ki vagy te, és kiszolgálja a kapcsolódás és a pozitív elismerés iránti igényedet. Enélkül az érzék nélkül mindig azt fogod érezni, hogy hiányzik valami a megjelenésedből. 

Megbízható és hiteles forrásokból, barátoktól, szakembertől, online forrásokból, könyvekből, tréningekből tanulva egy dinamikus, izgalmas stílust alakíthatsz ki magadnak, ami nem csak jól néz ki, de jól is érzed magad benne. 

 

Összességében

Harmónia-vezérelt, részlet orientáltságodat használod a stílusod kialakításához. Elbűvölő, tanácsadó stíluskarakter vagy, és szereted megosztani másokkal a gyakran igen kiterjedt tapasztalataidat és ismereteidet a stlusról – ilyen vagy, amikor elemedben vagy. 

ESTP – életrevaló felfedező stíluskarakter – találékony, alkalmazkodó, laza

Úgy gondolod, hogy a ruhatárad és a stílusod rendszerszemléletű megközelítése biztosítja számodra azt a spontaneitást, amelyre életed legtöbb területén vágysz. Képes vagy a legtöbbet kihozni a környezetedben rendelkezésre állókból, és ügyesen alakítod saját szettjeid akár kapott, vagy vásárolt ruhadarabokból, a megfelelő alkalomra. 

A gyakorlati kísérletezéssel a legjobb esetben megtalálod a módját, hogy felfrissítsd, és  adaptáld kedvenc darabjaidat vagy összeállításaidat, amelyeket mások esetleg kiszanálnak, kidobnak, olyan stílusmegoldásokat improvizálva, amely egyszerűen működik.

A stílus számodra jól érezni magad a ruháidban. Minden helyzetben, legyen az munkahelyi, hétköznapi, jól akarsz kinézni és jól akarod érezni magad. Azt szeretnéd, ha ruháid, ékszereid, a sminked minden életterületeden a lehető legjobban szolgáljanak. Tudod, hogy a stílusnak van hatása, ezért mindennek összhangban kell lennie. 

Amikor egy új darab érkezik a szekrényedbe, több dologgal kombinálod, megnézed, hogy működik. Lehet, hogy már megtanultad, hogy mi a stílus, ami nem csak az, hogy valami jól néz ki vagy sem. Szeretsz jól kinézni, szereted, ha mások észrevesznek. Azt akarod, hogy ez az interakció része legyen. Amikor egy szép színt viselsz, és az emberek megjegyzik, már jól érzed magam, és még jobban érzed magad, ha ez beszélgetést indukál. 

Laza, lendületes ember vagy, és kiváló képességgel rendelkezel a pillanatnyi problémamegoldásban és meggyőzésben. Pörgés közben virágzol, általában lendületben vagy, gyakran a sok és (néha) változatos elfoglaltságokat élvezed. Pragmatikus csináló vagy, nem korlátoznak a szabályok és a múltbeli dolgok, és gyakran vagy középpontban. Ízlelgeted az életed és annak sokféle formáját, és kalandosan viselkedsz, amit mások kockázatosnak tartanak.

 

Hogyan találd meg önazonos stílusod?

1. Gyorsan megérted a stílusjáték szerepét

Lehet, hogy korán elkezdtél a stílusoddal foglalkozni, mivel gyorsan ráhangolódsz arra, hogy a stílus hogyan befolyásolja az interakciókat, történéseket. Erősen gyakorlatorientált vagy, és gyorsan haladsz az életedben, hamar megérted a dolgok lényegét, és azonnal teszel is érte, amikor szükségét látod.

 

2. A jó megjelenés fontos

Fontos neked, hogy jól nézzél ki, azonosítod magadnak, amire szükséged (színtípusodat, testalkattípushoz szükséges szabásokat, a megfelelő sminket stb.) majd alkalmazod, és igény szerint hozzáigazítod konkrét körülményekhez.

 

3. Csináld!

Akkor működsz a legjobban, ha azonnal cselekszel. Nem fontos neked előre tervezni (Minek tervezni olyat, ami lehet, hogy nem is fog megtörténni. Túl sok minden történik a mostban). Gyakorlatias vagy és megoldod azonnal a problémákat. Amikor bekerülsz az események sűrűjébe, beindulsz és csodálatos dolgok történhetnek. Ha egynesúlyba hozod az azonnali cselekvést egy kis stílusszabállyal, akkor minden döntésed a megjelenésedről, különösen a legfontosabbak, jól fognak szolgálni téged.

 

4. Mutasd meg a tehetséged

Elképzelhető, hogy elkezdesz vágyni arra, hogy felkutasd azt a jellegzetes stílust, ami megmutatja a tehetségedet. Természetedből adódó pillanatban élés, mozgásban levés és cselekvés soha nem enged beleragadni az elemezgetésbe. Arra bátorítalak, hogy tartsd egyensúlyban ezt a vágyadat, azzal, hogy figyelsz a fenntarthatóságra, ugyanis hajlamos vagy a felfedzés és élvezet lendületében a szélsőségekre vagy a túlzásokra a megjelenésedben.

 

5. Nem úgy használod a stílusszabályokat, mint mások

Gyakorlatiasságot a mára összpontosul – nem figyelsz arra, hogy mások hogyan csinálták a múltban. Természetedből adódóan jól tudsz improvizálni, így a stílusszabályokat inkább iránymutatásnak vagy általános javaslatnak tekinted, nem pedig utasításnak – vagy egyszerűen csak figyelmen kívül hagyod őket a személyreszabottság érdekében.  Még ha szembe is mész az aznapi sugallatoddal, bízol a saját ötleteidben és nézpontjaidban.

 

6. Mi lelkesít?

Egyedülálló vagy abban, hogy életednek csak azon a területén hangsúlyozod a stílusos megjelenést, amelyek iránt a legjobban lelkesedsz, vagy ahol ártana neked, ha nem tennéd. pl. ha táncos vagy, és imádod, akkor lehet, hogy táncos ruhád van, mint mondjuk munkaruhád, vagy hétköznapi ruhád. Az is lehet, hogy kicsit ebbe ragadsz bele, hogy csak bizonyos életterületen működik a ruhatárad. Ha ezt soha, vagy ritkán nézed át és keveset frissíted, akkor blokkolod magad. Akkor a legjobb, ha mindig friss és aktuális a megjelenésed.

 

7. Ne hagyd, hogy a stílusod cserben hagyjon Akkor tudsz változtatni, ha észreveszed, hogy a stílusod elavult és lehúz, és maga a vágy, hogy a stílusodat eszközként tudd használni a hatás maximalizására. Nagy energiával, gyakorlatias módon szeretnéd tapasztalni a stílusutad, és improvizálni, ami nagy teret ad a rugalmasságnak. 

 

Összességében

Akkor vagy elemedben, ha a logikádat használhatod arra, hogy a tények alapján gyorsan dönts és ragyogj. Találékony, felfedező stíluskarakter vagy, ha jól működsz. 

6L6C8124
A STÍLUSMŰHELY zárt facebook csoport neked szól, ha nőként megtapasztaltál már mélységeket és magasságokat, éhezel arra, hogy minél jobban megsimerd önmagad. Felismerted, hogy valami nem stimmel, keresed a megoldást, hajlandó vagy új célokat kitűzni és ezekért lépéseket is tenni. 
Nem vágysz másra, mint egy kis énidőre, hogy lelassulj, felfrissülj, felzárkózz az aktuális életszakaszodhoz úgy fejben, mint  külsőre, a személyes stílusodban. A cél az, hogy belsőd egyensúlya által megtaláld egyedi stílusod, hogy azt ami belül van megfelelően közvetítsd kifele, a környezetednek. Ezáltal sikeresebb leszel magánéletben és karrierben egyaránt. 
Végigkísérünk téged a belső és külső magabiztossághoz vezető úton, szakmai alátámasztással, a stíluskommunikáció eszközeivel.